
Fotó: Kocsis B. János
Lemhényi fiatalok javaslatára első lépésben tizenegy közigazgatási egységben kezdeményeznek összehangolt takarítási akciót Háromszéken, a Feketeügy felső szakaszán és mellékágain. A május 29-ei, kézdiszéki akció logisztikai és anyagi hátterét a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület és partnerei, a felelősségátvállalási szervezetek (OIREP) biztosítják. Ambrus Józsefet, a hulladékgazdálkodási egyesület igazgatóját kérdeztük, hogy miért tartják fontosnak, hogy ilyen típusú eseményeket támogassanak.
2021. május 25., 09:392021. május 25., 09:39
– Mindig örömmel olvasom, hogyha valamelyik településen összefog a közösség és összeszedik a szemetet, rendbe teszik környezetüket. Ha jól belegondolunk, nem is kellene ez hír legyen, hanem a mindennapok velejárója. Itt még nem tartunk, de úgy érzem, hogy
Ez a kézdiszéki akció attól is izgalmas, hogy a lemhényi fiatalok kerestek meg, szervezzünk összehangolt takarítást, hiszen nem elég, ha csak náluk szedik össze a szemetet, ezt meg kellene tenni végig a folyó mentén, fel egészen a forrásig, végigmenve a mellékágakon is. Nem lesz könnyű menet, hiszen 700 önkéntest kell mozgósítani, de megelégedéssel tölt el, hogy mindenütt nyitottak voltak a kezdeményezésre. Ugyanakkor hiszem, hogy minél többen vesznek részt az ilyen szemétgyűjtésben, annál kevesebben lesznek azok, akik a folyópartra hordják a szemetet. És bízom benne, hogy tiszta környezetben a szemetelők sem szívesen szórják szét nem használt dolgaikat.
– Milyen településeken lesz takarítás?
– Tíz Kovászna megyei és egy Hargita megyei közigazgatási egység vesz részt a programban: Felsőháromszékről Kézdivásárhely, Csernáton, Torja, Kézdiszentlélek, Kézdiszentkereszt, Esztelnek, Kézdialmás, Lemhény, Ozsdola, Bereck, illetve Kászon község a szomszédos megyéből. Együttesen a Feketeügy 33 kilométeres, kézdiszéki partszakaszát, valamint 153 kilométeren a 12 mellékágat takarítják ki. A Feketeügy alsó ágát, az Olt torkolatáig ősszel fogják megtisztítani.
Ambrus József
Fotó: Kocsis B. János
– Mivel járul hozzá az egyesület?
– Mi biztosítjuk a zsákokat, kesztyűket, láthatósági mellényeket, valamint konténereket viszünk oda, ahova szükséges. A Tega RT., a GospCom Kft., ECO Bihor segítségével
Itt jegyezném meg azt, hogy mindhárom cég, mint már annyiszor az évek során, első hívásra felajánlották segítségüket és biztosítják a szükséges logisztikát. A Hargita megyei szakaszon összegyűjtött szemetet az Eco-Csík szállítja majd el.
– Fogadnak-e még önkénteseket?
– Természetesen mindenkit szívesen látnak a szervezők, hiszen egy ilyen akcióban minden dolgos kézre szükség van. Jelentkezni a a következő telefonszámokon lehet: 0752 764 238 (Lukács Botond), 0758 331484 (Erős Rudolf). Csatlakozzanak, és ami a legfontosabb, őrizzük meg együtt a tiszta környezetet, legyen Zöld Háromszék!
(X-fizetett hirdetés)
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!