
Fotó: Kocsis B. János
Lemhényi fiatalok javaslatára első lépésben tizenegy közigazgatási egységben kezdeményeznek összehangolt takarítási akciót Háromszéken, a Feketeügy felső szakaszán és mellékágain. A május 29-ei, kézdiszéki akció logisztikai és anyagi hátterét a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület és partnerei, a felelősségátvállalási szervezetek (OIREP) biztosítják. Ambrus Józsefet, a hulladékgazdálkodási egyesület igazgatóját kérdeztük, hogy miért tartják fontosnak, hogy ilyen típusú eseményeket támogassanak.
2021. május 25., 09:392021. május 25., 09:39
– Mindig örömmel olvasom, hogyha valamelyik településen összefog a közösség és összeszedik a szemetet, rendbe teszik környezetüket. Ha jól belegondolunk, nem is kellene ez hír legyen, hanem a mindennapok velejárója. Itt még nem tartunk, de úgy érzem, hogy
Ez a kézdiszéki akció attól is izgalmas, hogy a lemhényi fiatalok kerestek meg, szervezzünk összehangolt takarítást, hiszen nem elég, ha csak náluk szedik össze a szemetet, ezt meg kellene tenni végig a folyó mentén, fel egészen a forrásig, végigmenve a mellékágakon is. Nem lesz könnyű menet, hiszen 700 önkéntest kell mozgósítani, de megelégedéssel tölt el, hogy mindenütt nyitottak voltak a kezdeményezésre. Ugyanakkor hiszem, hogy minél többen vesznek részt az ilyen szemétgyűjtésben, annál kevesebben lesznek azok, akik a folyópartra hordják a szemetet. És bízom benne, hogy tiszta környezetben a szemetelők sem szívesen szórják szét nem használt dolgaikat.
– Milyen településeken lesz takarítás?
– Tíz Kovászna megyei és egy Hargita megyei közigazgatási egység vesz részt a programban: Felsőháromszékről Kézdivásárhely, Csernáton, Torja, Kézdiszentlélek, Kézdiszentkereszt, Esztelnek, Kézdialmás, Lemhény, Ozsdola, Bereck, illetve Kászon község a szomszédos megyéből. Együttesen a Feketeügy 33 kilométeres, kézdiszéki partszakaszát, valamint 153 kilométeren a 12 mellékágat takarítják ki. A Feketeügy alsó ágát, az Olt torkolatáig ősszel fogják megtisztítani.
Ambrus József
Fotó: Kocsis B. János
– Mivel járul hozzá az egyesület?
– Mi biztosítjuk a zsákokat, kesztyűket, láthatósági mellényeket, valamint konténereket viszünk oda, ahova szükséges. A Tega RT., a GospCom Kft., ECO Bihor segítségével
Itt jegyezném meg azt, hogy mindhárom cég, mint már annyiszor az évek során, első hívásra felajánlották segítségüket és biztosítják a szükséges logisztikát. A Hargita megyei szakaszon összegyűjtött szemetet az Eco-Csík szállítja majd el.
– Fogadnak-e még önkénteseket?
– Természetesen mindenkit szívesen látnak a szervezők, hiszen egy ilyen akcióban minden dolgos kézre szükség van. Jelentkezni a a következő telefonszámokon lehet: 0752 764 238 (Lukács Botond), 0758 331484 (Erős Rudolf). Csatlakozzanak, és ami a legfontosabb, őrizzük meg együtt a tiszta környezetet, legyen Zöld Háromszék!
(X-fizetett hirdetés)
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!