
Környékünkön Zsögödben és a Gyimesekben is hadgyakorlatot tartanak az elkövetkező napokban. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Május 13-áig több nemzetközi gyakorlatot végeznek Romániában a különleges műveleti erők – közölte hétfőn a védelmi minisztérium.
2022. május 02., 20:582022. május 02., 20:58
2022. május 03., 13:582022. május 03., 13:58
A hadgyakorlatok a Marosvásárhely, Marosszentgyörgy, Szászrégen, Gyimesfelsőlok, Zsögöd, Kománfalva, Mangalia, Mihail Kogălniceanu és Nagysink közelében lévő gyakorlótereken zajlanak majd – ismerteti az Agerpres.
A Trojan Footprint 22 gyakorlatot az Egyesült Államok Európai Különleges Műveleti Parancsnoksága (SOCEUR) koordinálja, és lehetőséget biztosít a résztvevő egységek számára, hogy több területet érintő taktikákat, technikákat és eljárásokat próbáljanak ki, és a szárazföldi, légi és tengeri különleges műveleti erőkre jellemző szakmai készségeket sajátítsanak el.
A Trojan Footprint 22 gyakorlat egyidejűleg zajlik Bulgáriában, Észtországban, Görögországban, Grúziában, Horvátországban, Lengyelországban, Lettországban, Litvániában, Magyarországon, Montenegróban, Németországban, Szlovákiában, Szlovéniában és Romániában.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
szóljon hozzá!