
A piacokon a vásárlókat és az árusokat is ellenőrizték
Fotó: Maros megyei rendőrség
Hétvégén is folytatta a Maros megyei rendőrség a piacokon, vásárokon, éttermekben, boltokban és tömegközlekedési járműveken a járvány terjedését akadályozó intézkedések betartásának ellenőrzését.
2020. október 18., 19:162020. október 18., 19:16
Ahogy a megyei rendőrség szóvivője tájékoztatott, a zöldségpiacokon az árusokat és a vásárlókat is ellenőrizték, ahogy a buszokon az utasokat, illetve a járművezetőket is. Még mindig nagyon sokan mellőzik a maszkviselést, illetve az előírt távolságot sem hajlandóak betartani, ezért van szükség a fokozottabb ellenőrzési akciókra.
A piacokon az igazoltatott személyek közül sokan a rendőröket hibáztatták, úgy vélték, hogy személyi szabadságjogaik gyakorlásában akadályozzák őket, amikor arra kényszerítik, hogy maszkot viseljenek. Az egyik lakónegyedi kisboltban az eladó azt mondta, mikor beléptünk, hogy nem kell maszkot viselni, mert vasárnap van. „Vasárnap ugyanis nem ellenőriznek” – magyarázta, majd ő is feltette a maszkját, mikor meghallotta, hogy a közeli piacon büntetnek is a rendőrök.
Szombaton 7500 lejre, míg vasárnap délelőtt 6300 lejre róttak ki bírságot a szabályok elmulasztása miatt. Maros megyében a koronavírussal fertőzöttek száma a vasárnapi adatok szerint 3169. Az utóbbi egy napban 94-en fertőződtek meg.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.