
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Lehűlésre figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2022. április 12., 13:472022. április 12., 13:47
Az előrejelzés szerint kedden 21 órától csütörtök 9 óráig az egész országban fagypont alá csökkennek a minimum hőmérsékletek, az északnyugati és a központi térségekben, illetve
– írja az Agerpres.
Ugyanakkor szerdán 10 és 20 óra között elsőfokú (sárga jelzésű) szélriadó lesz érvényben Moldvában, Dobrudzsa északi részén és Munténia északkeleti vidékein, ahol a légmozgás sebessége elérheti az óránkénti 55-60, helyenként a 65-70 kilométert.
A meteorológusok szerint a szél mérsékeltebb erősödése várható kedden Munténia és Dobrudzsa többi részén, illetve az ország keleti régióiban.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
szóljon hozzá!