
Sokat panaszkodtak a Tavasz utcai cigányok az életkörülményeik miatt. Talán javulhat a helyzetük. Archív
Fotó: Veres Nándor
Rendeznék a csíkszeredai Tavasz utcai cigányok által lakott területet, többek között vizesblokkot építenének számukra és egy kápolnát is. A cél, a közrend jobb fenntartása mellett egy civilizáltabb környezetet biztosítása is a roma közösség számára.
2018. február 12., 08:532018. február 12., 08:53
Csíkszereda idei beruházási listájában szerepel az a tétel, amely a Tavasz utcai roma közösség által lakott területet rendezné, a beruházás mellé 150 ezer lejt rendeltek. Füleki Zoltán, Csíkszereda alpolgármestere elmondta, ez a beruházás egyelőre csak elképzelés szintjén van, így nem sokat tud mondani róla. Azt fontosnak tartotta kihangsúlyozni, hogy
Mint megtudtuk, a derítőállomás melletti területet első lépésként telekkönyveztetnie kellene az önkormányzatnak, ezután jöhet szóba a területrendezés.
Ugyanakkor szeretnék elérni azt is, hogy csak azok maradjanak a telken, akik csíkszeredaiak, akik nem helybéliek, azok nem lakhatnának ott.
– fogalmazott az alpolgármester. Ennek kapcsán elmondta azt is, hogy a Somlyó utcai roma közösség által lakott területen nem tudnak hasonló beruházást megvalósítani, mert az a terület nem önkormányzati, hanem magánkézben lévő telek.
2005-ben költöztették a cigányokat a derítőállomás melletti területre, azóta sokszor panaszkodtak a telepen élők, hogy tavasszal,
Egyébként a három évvel ezelőtti adatok szerint a Tavasz utcai cigánytelepen 118 személy (31 család) élt. A számuk állandóan változik.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
1 hozzászólás