
A zöldségek locsolása még elfogadható, a gyep öntözése viszont már nem ezekben a csapadékhiányos időkben. Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
A szolgáltató hetek óta arra kéri a gyergyószentmiklósi fogyasztókat, hogy észszerűen használják a vezetékes vizet. A tartalékok ugyanis folyamatosan csökkennek, és ha még egy hétig nem lesz jelentős mennyiségű csapadék, akár gondok is lehetnek a város vízellátásában.
2024. augusztus 28., 14:262024. augusztus 28., 14:26
Még nem kaptak ilyen figyelmeztetést a regionális vízügyi szakaszmérnökségtől, hogy figyeljenek oda a vízkészletekre, de már több mint egy hónapja kérik a lakosságot, hogy észszerűen használják a vezetékes ivóvizet – mutatott rá megkeresésünkre Zólya László a gyergyószentmiklósi Hő- Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK) igazgatója. A vízkészletek Gyergyószentmiklóson is folyamatosan csökkennek, és jelenleg határértéken dolgozik a vízmű.
Amint az igazgató elmondta, nagyon nagy volt a fogyasztás a városban. A vállalat 24 óra alatt 8000-8200 köbméter vizet enged le a településre, holott 6000 körüli a normális fogyasztás. A gondot az jelentette, hogy
A HVCSK 3000 köbméter kezelt víz tárolási kapacitással rendelkezik, és ideális esetben, ha le is ürülnek a tartályok estig, reggelre visszatelik, de múlt héten ez nem történt meg, ezért aggódtak, hogy fogják-e tudni biztosítani a szolgáltatás folyamatosságát.
A szolgáltató a többszöri felszólítás nyomán több megértést és együttműködést vár el a lakosságtól, azaz takarékosabb vízfogyasztást, például oly módon, hogy éjszaka ne öntözzék az udvarokon a gyepet.
– húzta alá Zólya László.
Ugyanez volt az oka annak is, hogy az igazgató nem adott engedélyt a hétvégén arra, hogy a Székelyföldi Lovas Ünnep alatt a lovaspályára vezető Tűzoltó utcát a portalanítás céljával locsolják.
– szögezte le.
Bízik abban, hogy a lakosság megérti, hogy takarékoskodni kell a vízzel, és így nem kell bevezetni órarend szerinti szolgáltatást, és sikerül átvészelni probléma nélkül az idei nyarat is. Azonban,
– figyelmeztet az igazgató.
„Továbbra is fenntartom az álláspontomat, hogy hosszabb távon nem szabad csak felszíni vízkészletekre hagyatkozni – ezt az utóbbi évek aszályos nyarai is igazolják.
– jelezte az igazgató.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!