
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
A sebességkorlátozást figyelmen kívül hagyva közlekedett, ezért állítottak meg egy fiatalembert a rendőrök Maroshévízen kedden a kora esti órákban. Az igazoltatás során ráadásul kiderült, hogy az illető jogosítványa fel van függesztve – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
2021. szeptember 08., 18:022021. szeptember 08., 18:02
Egy 28 éves, gyergyószentmiklósi férfi a megengedett sebességhatárt meghaladva,
akik meg is állították. A helyszíni ellenőrzések során ráadásul kiderült, hogy a férfi Magyarországon kiállított vezetői engedélye fel van függesztve, így a gyorshajtás miatti bírság mellett jogosítvány nélküli vezetés miatt is eljárás indult ellene.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!