Hirdetés
Hirdetés

Ha most tervezi meg a nyaralását, és foglal repülőjegyet, akkor nagyon sok pénzt spórolhat

Érdemes ránézni a repülőtársaságok és a turisztikai irodák ajánlataira. Most nagyon kedvezőek •  Fotó: Gecse Noémi

Érdemes ránézni a repülőtársaságok és a turisztikai irodák ajánlataira. Most nagyon kedvezőek

Fotó: Gecse Noémi

Bár tavaszias időnk van, mégsem ezért érdemes most a nyaralásra gondolni, hanem azért mert januárban foglalhatunk legolcsóbban repülőjegyet, külföldi szállásokat, függetlenül attól, hogy az év melyik hónapjában szeretnénk utazni. A foglalások száma alapján megállapíthatjuk, hogy az év eleji előnyöket a marosvásárhelyiek is ismerik, főként azok, akik szeretnek is utazni.

Hajnal Csilla (R)

2018. január 10., 13:572018. január 10., 13:57

2018. január 10., 14:112018. január 10., 14:11

Már 16 euróért is foglalhatunk repülőjegyet valamely ismert európai városba, sőt 109 euróért már egy három napos „city breaket”, azaz szállással együtt járó gyors látogatást is megengedhetünk magunknak

– mutat rá a vola.ro utazási portál felmérése.

Hirdetés

Idén már többen foglaltak

Az év két legkisebb forgalmú hónapja a repülésben a január és a február. Ilyenkor a légitársaságok megpróbálják becserkészni az utasokat, ami csak úgy lehetséges, ha igazán nagy leárazást hirdetnek.

Az év első két hónapjában lehet tehát a legolcsóbban utazni, de ugyancsak ilyenkor éri meg lefoglalni a nyaralásunkat is.

Az említett utazási portál szakembereinek felméréséből kiderül,

idén már 25 százalékkal többen foglaltak Romániában vakációzást és utazást, mint tavaly ilyenkor.

2017 januárjában legtöbben Londonba, Rómába, Brüsszelbe, Madridba és Milánóba utaztak, a legolcsóbb repülőjegyet pedig a Temesvár-Milánó útvonalra lehetett beszerezni, amelyet 3 euróért (csak odaút) árultak. Az egzotikusabb helyek közül Dubai, Bangkok, Hong Kong, Bali és Szingapúr voltak a legnépszerűbb utazási célpontok. Ezek idén sem változtak,

a legolcsóbb repülőjegyet Bukarest-Brüsszel útvonalon szerezhetjük be, mindössze 16 euróba kerül – reptéri illetékkel együtt, ez ötven százalékkal kerül kevesebbe, ha januárban foglaljuk le.

Bukarest-London útvonalra pedig 20 euróért foglalhatunk repülőutat, ami harminc százalékos kedvezményt jelent a többi hónaphoz képest – derül ki a különböző légitársaságok ajánlatait összesítő utazási portál felméréséből.

Rengeteg kedvezmény

A marosvásárhelyi Thomas Hux utazási iroda szakembere szerint is rengeteg kedvezmény van januárban, amelyet érdemes kihasználni. A hónap végéig akár hatvan százalékos kedvezményben is részesülhetünk, amennyiben most foglaljuk le az utazásainkat.

„Évek óta így működik ez,

Idézet
főként januárra jellemző az „early booking”, azaz a korai foglalások időszaka, amely partnerektől, szállodáktól, légitársaságoktól függően kínál olcsóbb foglalásokat

– fejtette ki a Vásárhelyi Hírlapnak az utazási iroda munkatársa. 2018 nyarára már több marosvásárhelyi foglalt törökországi, bulgáriai és görögországi utazásokat. Egy két személyes törökországi nyaralásra januárban például 600-700 eurót kell költeni, amely a repülőjegyet és a szállást is magába foglalja.

Inkább külföldi foglalásokra jellemző a nagy árkedvezmény, a hazai szállodákat, utakat januárban sem tudjuk sokkal kedvezőbb áron lefoglalni

– tette hozzá az utazási szakértő. Míg a marosvásárhelyi idősebb korosztály a hosszabb szervezett utakra fizet be, addig a fiatalabb generáció a „city break”, azaz a gyors városlátogatásokat magába foglaló csomag mellett dönt.

A legkedveltebb európai célpontok London, Párizs, Róma és Brüsszel – tudtuk meg az utazási iroda képviselőjétől.

A „city break” csomagok árai is igen kedvezőek ebben az időszakban: a repjegyet és egy három éjszakás 3-4 csillagos szállodai foglalást Rómába már 119 euróért is kaphatunk, ha január 31-éig lefoglaljuk. Athénban és Londonban ugyanezt 129 euróért, Larnacaban 149 euróért kaphatjuk meg – összesíti a vola.ro.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 21., csütörtök

Elsőfokú árvízriasztás a Feketeügy háromszéki szakaszán

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.

Elsőfokú árvízriasztás a Feketeügy háromszéki szakaszán
Hirdetés
2026. május 21., csütörtök

A rendszerváltás elzárt diplomáciai iratai nyílnak meg Románia előtt

Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.

A rendszerváltás elzárt diplomáciai iratai nyílnak meg Románia előtt
2026. május 21., csütörtök

Jogerősen nyolc év és nyolc hónap letöltendőre ítélték a labdarúgó liga elnökének fiát

A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.

Jogerősen nyolc év és nyolc hónap letöltendőre ítélték a labdarúgó liga elnökének fiát
2026. május 21., csütörtök

Módosít a kórházak finanszírozásának módján az egészségügyi minisztérium

Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.

Módosít a kórházak finanszírozásának módján az egészségügyi minisztérium
Hirdetés
2026. május 21., csütörtök

Egy milicista Dacia is helyet kapott a helyi rendőrség napján felvonuló járgányok között

A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.

Egy milicista Dacia is helyet kapott a helyi rendőrség napján felvonuló járgányok között
2026. május 21., csütörtök

Egyáltalán nem optimista az Európai Bizottság Románia gazdasági növekedését illetően

Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.

Egyáltalán nem optimista az Európai Bizottság Románia gazdasági növekedését illetően
2026. május 21., csütörtök

Zuhogó esőben, a Szűzanya oltalmában bízva keltek útra Háromszék lovas zarándokai

Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.

Zuhogó esőben, a Szűzanya oltalmában bízva keltek útra Háromszék lovas zarándokai
Hirdetés
2026. május 21., csütörtök

A mélybe zuhant egy lift a bukaresti CFR-palotában, öt embert kórházba szállítottak

A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.

A mélybe zuhant egy lift a bukaresti CFR-palotában, öt embert kórházba szállítottak
2026. május 21., csütörtök

A búcsú szónokával a fedélzetén indult el a Boldogasszony Zarándokvonat Csíksomlyóra

Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.

A búcsú szónokával a fedélzetén indult el a Boldogasszony Zarándokvonat Csíksomlyóra
2026. május 21., csütörtök

Nem is olyan apró benzindrágítás a búcsú előtt

Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.

Nem is olyan apró benzindrágítás a búcsú előtt
Hirdetés