
Filmvetítés a Csíki Moziban. Rendszeressé szeretnék tenni
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Már ősztől elkezdődhetnek a rendszeres filmvetítések Csíkszeredában, a Csíki Moziban. Ehhez nemcsak forgalmazóval kell szerződést kötni, hanem ki kell alakítani az intézményi keretet, állandó alkalmazottakra van szükség – ezt szeretné előkészíteni a városvezetés.
2021. július 27., 08:382021. július 27., 08:38
2021. július 27., 10:312021. július 27., 10:31
A Csíki Moziban a korszerűsítés befejezése, 2015 óta többnyire csak a filmfesztiválok idején, illetve néhány más időszakban volt több napos filmvetítés, ugyanakkor a kiváló akusztikájú terem számos koncertnek és előadásnak adott helyet az eltelt évek során.
Ennek azonban a világjárvány véget vetett, és azóta is csak az idei Filmszereda fesztivál idején térhettek vissza mozirajongók a terembe. A városvezetés a rendszeres filmvetítések újraindítását tervezi, ezért is döntött a helyi önkormányzat nemrég arról, hogy
A Szakszervezetek Művelődési Házát is működtető egyesület tagjai a csíkszeredai és a Hargita megyei önkormányzat.
Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, a szükséges személyzetet, amely a polgármesteri hivatalhoz tartozik, át kell adni az egyesületnek, a személyzeti költségek biztosítására pedig két lehetőség van: a költségvetés célirányos növelése, vagy a tagsági díj összegének emelése. Hozzátette: most azt kell eldönteniük, hogy melyik utat válasszák.
– vázolta az elöljáró, aki szerint az állandó működtetés azért könnyebb az egyesület számára, mert részben kereskedelmi tevékenységről van szó, ami egy önkormányzat esetében sokkal bonyolultabb. Korodi úgy értékelte, hogy
Ugyanakkor továbbra is fenntartanak olyan idősávokat, amikor koncertek, előadások szervezhetők a teremben. A polgármester azt reméli, hogy az előkészületek az ősz folyamán befejeződnek, pontos határidőt az intézményszervezés jogi részletei miatt nem tudnak mondani.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
2 hozzászólás