Ha megmondod, hogy mit kértél a Mikulástól, akkor a GaGán megajándékoznak!

•  Fotó: Rádió GaGa

Fotó: Rádió GaGa

Már biztosan értesültetek róla, hogy december 2–5. között Székelyföldön jár a Rádió GaGa Mikulása. Erdély legnagyobb magyar nyelvű kereskedelmi rádióhálózata mindenki örömére december 5-én Székelyudvarhelyre hozza a fehérszakállút, ezzel párhuzamosan pedig egy vagány játékot is meghirdetnek a rádióban Erre jár a Mikulás! néven.

Székelyhon

2024. november 28., 11:202024. november 28., 11:20

Jelentkezni a jól megszokott módon, a 0730-548 888-as telefonszámon lehet SMS-ben vagy WhatsApp-on a következőképpen: a saját nevünk és telefonszámunk mellett annak a megyének a nevét kell elküldeni, ahonnan a Rádió GaGát hallgatjuk. A GaGa app-ból szintén lehet jelentkezni a játékra. Ha még nem töltötted le, akkor tedd meg most akár iOS, akár android eszközödre. Hogyha december 2-a után hívnak a rádiótól, akkor mindössze arra kell válaszolnod, hogy idén mit kértél a Mikulástól. Ha ez megtörtént, akkor egyből nyeremény üti a markod. De nézzük, hogy mik ezek:

  • a csíkszeredai Amigo üzlethálózat 5 db 100 lej értékű utalványt ad a nyerteseknek;

  • a székelyudvarhelyi My Journey Multilingo & Nyelviskola nyolc darab 8 órás angol vagy román nyelvű tanfolyamot biztosít, egyenként 420 lej értékben;

  • a gyergyóremetei End-Ibo csokoládégyár 5 darab, egyenként 100 lej értékű finomságkosárral édesíti a nyertesek örömét;

  • a Merkúr üzletlánc 5 darab 100 lej értékű merkúros ajándécsomagot ad a szerencséseknek;

  • a Székely Csürke 6 db 100 lej értékű feliratozott ajándékcsomaggal kedveskedik a nyerteseknek.

A nap végi főnyereményeket a VIBE Festival és a Székely Csürke biztosítja. Előbbi három darab páros Mystery Christmas Box by Plaza M-t ad egyenként 698 lej értékben, míg utóbbi egy 5 literes Tefal Air Fryer-t juttat el a nyertesnek.

Ha megtetszettek a nyeremények, ne habozz, jelentkezz!

A játék hivatalos szabályzata itt található.

•  Fotó: Rádió GaGa Galéria

Fotó: Rádió GaGa

Támogatók

Az Amigo közösségi üzlethálózat Hargita és Kovászna megyében van jelen. Alapvető célja a városnegyedek és települések helyi közösségét kiszolgálni termékeikkel úgy, hogy a lakosság életterének szerves részét képezzék. Boltjaikban családias hangulatot teremtenek, és széles választékot biztosítanak alacsony áron. Az Amigo üzlethálózatnak az idők során sikerült olyan rendszert felépíteni, aminek köszönhetően következetesen fejlődik és alkalmazkodik a közösség igényeihez. Így nem csak kiszolgál, de építi is a közösségi létet.

Ha a gyermekednek vagy neked nem megy a román vagy az angol nyelvtanulás, akkor My Journey Nyelviskolában a helyetek, ahol kétszer gyorsabban tudjátok elsajátítani ezeket az idegen nyelveket.

A My Journeynél lépéselőnybe kerültök, így gyermeked bekerülhet álmai középiskolájába, vagy sikeres érettségit tehet, te pedig a munkahelyeden tudod kamatoztatni az itt megszerzett tudást. A My Journeynél garantálják, hogy a másfél év alatt megtanultok folyékonyan románul és angolul, sőt angolból Cambridge-i nyelvvizsgát is tehettek. Székelyudvarhelyen mindenkit várnak egy ingyenes szintfelmérőre a nyelviskola székhelyén, a régi cérnagyár épületében.

Az End-Ibo csokoládégyár története Gyergyóremetén indult a 2000-es években. Családi vállalkozásból nőtte ki magát a ma már nemzetközi szinten ismert édességgyártó vállalat. Etalontermékeik közé tartozik a házicsoki és a mézeskalács, de folyamatosan kedveskednek vásárlóiknak új termékekkel is. Nemrégiben piacra került a legújabb vegyes édességdobozuk, amely hétféle terméket tartalmaz. A karamellafalat és a vörös áfonyás csoki szintén az újdonságok közé tartozik. Ezek az új ízek igazán varázslatos ünnepi hangulatot hoznak a hideg téli napokon.

November 21-én megnyílt a legújabb Merkúr üzlet Nagykenden, ahol friss pékáruval, minőségi tejtermékekkel és helyi különlegességekkel várják vásárlóikat. Jelenleg 16 üzlettel rendelkeznek, de tervben van egy kolozsvári és egy gyergyószentmiklósi bolt megnyitása is. Logisztikai központjuk Székelyudvarhelyen található, saját márkás árujuk pedig a Góbé termék. A Góbé egy 2010-ben, Székelyudvarhelyen alapított márka, amely székelyföldi termelők és kereskedők helyi összefogása eredményeként jött létre. A márka arra törekszik, hogy a lehetőségeknek megfelelően színezék- és tartósítószer-mentes termékekkel szolgáljon, amelyeket főként kézműves módszerekkel állítanak elő.

Hogy mi teszi a Székely Csürke termékeit igazán felejthetetlen, finom falattá? A hegyvidéki friss levegő, a tiszta, üde forrásvíz, a kimagasló minőségű és gondosan előállított takarmányozás mind hozzájárulnak a tökéletes végeredményhez. Egyedüliek a régióban, akik a teljes ellátási láncot helyi értékekre alapozva működtetik. A helyi gazdákkal együttműködve vásárolják fel a helyben termesztett gabonát, amelyet tárolnak, később pedig saját takarmánygyárukban kiváló minőségű eledelt kevernek belőle, amellyel erdélyi telephelyeiken etetik a csirkéket. Korszerű vágóhídon vágják és csomagolják az állatokat, majd frissen és helyben, Székelyföldön értékesítik a szárnyasokat. Látogass el az újonnan megnyílt gyergyószentmiklósi üzletükbe, vagy keresd a Székely Csürkét a Merkúr, a Perfekt és Farmer boltjaiban.

Hiánypótló diákfesztiválként indult, mára az erdélyi nyarak egyik legjobban várt eseményévé vált: ez a VIBE Festival, amely már bejelentette a 2025-ös kiadás első fellépőit! Akik már biztosan ott lesznek a Maros-parti fesztiválon: 6363, BSW és a Gang, Döndi Duó & Roli Zenekar, Desh, Dzsúdló, Lmen Prala, Moriones, Parno Graszt – és a lista folyamatosan bővül! Jó hír, hogy december 2-ától rendelhető a VIBE karácsonyi ajándékcsomagja, a Mystery Christmas Box by Plaza M, amely tökéletes választás fesztiválrajongóknak és azoknak is, akik élményt szeretnének ajándékozni. A VIBE-bérlet mellett stílusos kiegészítők, különleges stickerek és meglepetésutalványok rejtőznek benne – minden, amire egy felejthetetlen fesztiválélményhez szükség lehet! A Mystery Christmas Box 349 lejért vásárolható meg a marosvásárhelyi Plaza M-ben, a VIBE promóterhálózatán keresztül, valamint a vibefestival.ro honlapon. Szerezd be időben, és tedd emlékezetessé az ünnepeket!

A rovat további cikkei

2025. november 26., szerda

Harmadikos diák tombolt az iskolában, pedagógusok is megsérültek

Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.

Harmadikos diák tombolt az iskolában, pedagógusok is megsérültek
Hirdetés
2025. november 26., szerda

Hivatalos: módosul a családon belüli erőszak áldozatainak védelméről szóló törvény

Döntő házként fogadta el a képviselőház a családon belüli erőszak áldozatainak védelméről szóló törvény módosításait szerdai ülésén.

Hivatalos: módosul a családon belüli erőszak áldozatainak védelméről szóló törvény
2025. november 26., szerda

Napok óta nagy erőkkel keresnek egy eltűnt turistát a Bucsecs-hegységben

Súlyosan kihűlt, kimerült turistát próbálnak megtalálni a hegyimentők a Bucsecs-hegységben napok óta, miután a férfi vasárnap éjjel segítséget kért, de a megadott helyszínen nem bukkantak rá.

Napok óta nagy erőkkel keresnek egy eltűnt turistát a Bucsecs-hegységben
2025. november 26., szerda

Csaknem 8 milliárd italcsomagolást váltottak vissza a betétdíjas visszaváltási rendszer elindítása óta

A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt két évben mintegy 7,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 550 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.

Csaknem 8 milliárd italcsomagolást váltottak vissza a betétdíjas visszaváltási rendszer elindítása óta
Hirdetés
2025. november 26., szerda

Megint jön a lehűlés: vasárnapig esőre, havas esőre, havazásra lehet számítani

Jelentős lehűlésre lehet számítani szerdától előbb az ország nyugati és északnyugati részén, majd a többi régióban is – figyelmeztetett az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Megint jön a lehűlés: vasárnapig esőre, havas esőre, havazásra lehet számítani
2025. november 26., szerda

Visszaélést követett el egy biztosító, székelyföldi helyszíneken is házkutatást tartanak

A román rendőrség 14 helyszínen tart házkutatást egy bolgár tulajdonú biztosítótársaságnál, miután a gyanú szerint a cég vezetői éveken át indokolatlan tőkeleszállítással veszélyeztették a biztosítási piac stabilitását.

Visszaélést követett el egy biztosító, székelyföldi helyszíneken is házkutatást tartanak
2025. november 26., szerda

Elindultak a rendőrök szerdán reggel, sok helyen rosszul kezdődött a nap

Több mint 150 helyszínen tartanak házkutatást szerda reggel a hatóságok kábítószer-kereskedelemre, gyermekpornográfiára, gyermekkereskedelemre és informatikai bűnözésre szakosodott bűnszervezetek felszámolására.

Elindultak a rendőrök szerdán reggel, sok helyen rosszul kezdődött a nap
Hirdetés
2025. november 26., szerda

Nem „vevő” a szakhatóság a zugkereskedelmi élelmiszertermékekre

Az év végi ünnepi időszakban megtelik a közösségi háló házi készítésű, eladásra kínált élelmiszertermékekkel. Az élelmiszer-biztonsági szakhatóság is készül erre periódusra, cikkünkben ismertetjük a fontosabb tudnivalókat.

Nem „vevő” a szakhatóság a zugkereskedelmi élelmiszertermékekre
2025. november 25., kedd

Nyilvánosságra kerültek a felvételek a Vaslui megyei kertbe zuhant drónról

Egy lezuhant orosz drónt találtak a hatóságok kedden délelőtt egy Vaslui megyei településen.

Nyilvánosságra kerültek a felvételek a Vaslui megyei kertbe zuhant drónról
2025. november 25., kedd

Robbanás történt egy Ilfov megyei tömbházlakásban, négyen megsérültek – videóval

Robbanás történt kedden egy tömbházlakásban az Ilfov megyei Bufteán.

Robbanás történt egy Ilfov megyei tömbházlakásban, négyen megsérültek – videóval
Hirdetés