
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elkezdődött a kutyák és macskák veszettség elleni oltása Gyergyószentmiklóson. A körzeti állatorvosi rendelő munkatársai házról házra járnak, hogy a nyilvántartásban lévő, illetve az időközben befogadott állatoknak is beadják a vakcinát az elkövetkező hetekben, hónapokban.
2021. november 25., 15:002021. november 25., 15:00
2021. november 25., 15:222021. november 25., 15:22
Minden évben egyszer kötelező a kutyák és macskák veszettség elleni oltása. A kampány már elkezdődött, minden chippel rendelkező állatot be kell oltatni.
– ismertette Gáll József körzeti állatorvos, aki elmondta, hogy bárki kérheti a 0266-361 623-as telefonszámon, hogy menjenek ki házhoz, és oltsák be a kutyáját vagy macskáját, mert megtörténhet, hogy a „házalás” során, nem találják otthon a gazdát.
„A veszettség elleni oltás beadatása nagyon fontos, hiszen sok kellemetlenséget el lehet kerülni, ha a kutya megharap valakit” – jelezte a körzeti állatorvos. Gyergyószentmiklóson egyébként több mint 1500 kutyát tartanak nyilván, ezek mikrochippel vannak ellátva.
Minden hat hónapnál idősebb házi kedvenc, legyen az kutya vagy macska, kötelező minden évben beadatni a veszettség elleni oltást, amiért 15 lejt kell fizetni. Aki ezt elmulasztja, a büntetés több száz lej is lehet, attól függően, hogy a kutya mikor volt utoljára beoltva, illetve miért maradt el a kötelező vakcina beadatása – ismertette az állatorvos.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
szóljon hozzá!