
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elkezdődött a kutyák és macskák veszettség elleni oltása Gyergyószentmiklóson. A körzeti állatorvosi rendelő munkatársai házról házra járnak, hogy a nyilvántartásban lévő, illetve az időközben befogadott állatoknak is beadják a vakcinát az elkövetkező hetekben, hónapokban.
2021. november 25., 15:002021. november 25., 15:00
2021. november 25., 15:222021. november 25., 15:22
Minden évben egyszer kötelező a kutyák és macskák veszettség elleni oltása. A kampány már elkezdődött, minden chippel rendelkező állatot be kell oltatni.
– ismertette Gáll József körzeti állatorvos, aki elmondta, hogy bárki kérheti a 0266-361 623-as telefonszámon, hogy menjenek ki házhoz, és oltsák be a kutyáját vagy macskáját, mert megtörténhet, hogy a „házalás” során, nem találják otthon a gazdát.
„A veszettség elleni oltás beadatása nagyon fontos, hiszen sok kellemetlenséget el lehet kerülni, ha a kutya megharap valakit” – jelezte a körzeti állatorvos. Gyergyószentmiklóson egyébként több mint 1500 kutyát tartanak nyilván, ezek mikrochippel vannak ellátva.
Minden hat hónapnál idősebb házi kedvenc, legyen az kutya vagy macska, kötelező minden évben beadatni a veszettség elleni oltást, amiért 15 lejt kell fizetni. Aki ezt elmulasztja, a büntetés több száz lej is lehet, attól függően, hogy a kutya mikor volt utoljára beoltva, illetve miért maradt el a kötelező vakcina beadatása – ismertette az állatorvos.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!