
Fotó: Pinti Attila
A hétfői gyakorlatnak megfelelően ezúttal is kevesebb új esetet igazoltak Hargita megyében, ám az ötvenhez közeli érték így is magasnak számít a nyári időszakban jegyzett adatokhoz képest.
2020. október 19., 13:562020. október 19., 13:56
Negyvenhat új koronavírus-fertőzést igazoltak hétfőn Hargita megyében, ezzel 1996-ra nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.

Ahogy az lenni szokott, jelentősen visszesett a tesztelések száma vasárnap, mégis kétezer fölötti új fertőzöttet regisztráltak az elmúlt 24 órában. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 59-el nőtt, míg jelenleg 757 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Gyógyultnak 29 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 1042-re emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma.
az otthoni elkülönítésben lévőké 570-re, 72 beteg esetében pedig még folyamatban van a járványügyi vizsgálat, tehát ezután dől el, hogy kórházba vagy otthoni elkülönítésbe kerülnek. Házi karanténban 880-an tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal két páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy a megyében elérte a 2,45-öt az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma az elmúlt 14 napban, ami az ötödik legmagasabb arány az országban.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!