
Hamarosan üzemképes lesz a zeteváraljai szennyvízhálózat
Fotó: Erdély Bálint Előd
Befejezte a kivitelező a rábízott építkezést, így már csak kisebb, az önkormányzatra háruló munkálatok vannak hátra, a közel háromszáz háztartást érintő zeteváraljai szennyvízhálózat üzemképességének eléréséhez. Ezután csatlakozhatnak a lakók a rendszerre.
2022. március 22., 11:092022. március 22., 11:09
2022. március 22., 12:152022. március 22., 12:15
Összesen egymillió eurónak megfelelő lejre pályázott sikeresen az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) a zetelaki önkormányzat, amelyből
Az építkezési anyagok árának növekedése, illetve az építkezésben dolgozók bérének emelkedése miatt jelentős – nagyjából egymillió lejes – önköltség is társult a projekthez, amelyet végül helyi forrásaikból és költségvetés-kiegészítésekből teremtett elő a község vezetősége.
Nagy Attila, a község polgármestere lapunknak kifejtette, hogy a kivitelező befejezte a rábízott építkezési munkát, így az önkormányzat átveheti a beruházást. Tudni kell ugyanakkor, hogy
Ennek megoldása a község vezetőségére hárul, sikerült is a szolgáltatóval együtt előkészíteniük az ehhez szükséges dokumentációt, így ez a munka is hamar megvalósulhat – a megfelelő időjárási viszonyokra várnak. Ezután
– közölte a polgármester. „Lesz, aki csatlakozzon a rendszerre, hiszen ez egy várt beruházás volt, aminek szükségességét már a nagyobb üzemek, panziótulajdonosok is jelezték.
– fogalmazott az elöljáró.
Rámutatott arra is, hogy a zeteváraljai szennyvízhálózat a községben megbízott szolgáltató, a Harvíz Rt. jóváhagyásával épült meg, így csak egy egyszerű szerződésbővítésre van szükség ahhoz, hogy ezt a rendszert is az említett szolgáltató üzemeltethesse.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!