Hirdetés
Hirdetés

Ha ezt a problémát megoldják, elkezdődhet a lakók rácsatlakozása szennyvízhálózatra

Hamarosan üzemképes lesz a zeteváraljai szennyvízhálózat •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Hamarosan üzemképes lesz a zeteváraljai szennyvízhálózat

Fotó: Erdély Bálint Előd

Befejezte a kivitelező a rábízott építkezést, így már csak kisebb, az önkormányzatra háruló munkálatok vannak hátra, a közel háromszáz háztartást érintő zeteváraljai szennyvízhálózat üzemképességének eléréséhez. Ezután csatlakozhatnak a lakók a rendszerre.

Fülöp-Székely Botond

2022. március 22., 11:092022. március 22., 11:09

2022. március 22., 12:152022. március 22., 12:15

Összesen egymillió eurónak megfelelő lejre pályázott sikeresen az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) a zetelaki önkormányzat, amelyből

a közel háromszáz portát érintő zeteváraljai szennyvízhálózatot építhették ki.

Az építkezési anyagok árának növekedése, illetve az építkezésben dolgozók bérének emelkedése miatt jelentős – nagyjából egymillió lejes – önköltség is társult a projekthez, amelyet végül helyi forrásaikból és költségvetés-kiegészítésekből teremtett elő a község vezetősége.

Hirdetés

Ami hátra van

Nagy Attila, a község polgármestere lapunknak kifejtette, hogy a kivitelező befejezte a rábízott építkezési munkát, így az önkormányzat átveheti a beruházást. Tudni kell ugyanakkor, hogy

a zeteváraljai rendszer a zetelaki szennyvíztisztító-állomásra csatlakozik, a zavartalan üzemeltetés miatt pedig a két település között egy pumpát kellett beiktatni, amit még nem sikerült csatlakoztatni a villamossági hálózatra.

Ennek megoldása a község vezetőségére hárul, sikerült is a szolgáltatóval együtt előkészíteniük az ehhez szükséges dokumentációt, így ez a munka is hamar megvalósulhat – a megfelelő időjárási viszonyokra várnak. Ezután

a lakók elkezdhetnek csatlakozni a portájukig elvezetett szennyvízhálózati rendszerre, ami háztartásonként 500-1000 lejes költséget jelent a helyi adottságok függvényében

– közölte a polgármester. „Lesz, aki csatlakozzon a rendszerre, hiszen ez egy várt beruházás volt, aminek szükségességét már a nagyobb üzemek, panziótulajdonosok is jelezték.

Idézet
Most már azon gondolkozunk, hogy miként terjeszthetnénk ki a rendszert az ivói részre is, ahol hasonló igények mutatkoznak

– fogalmazott az elöljáró.

Rámutatott arra is, hogy a zeteváraljai szennyvízhálózat a községben megbízott szolgáltató, a Harvíz Rt. jóváhagyásával épült meg, így csak egy egyszerű szerződésbővítésre van szükség ahhoz, hogy ezt a rendszert is az említett szolgáltató üzemeltethesse.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 26., kedd

Újabb ANL-s lakások építéséhez vásárolnak területet Székelyudvarhelyen

Pontosították az újabb székelyudvarhelyi ifjúsági lakások (ANL) megépítéséhez szükséges területvásárlási szándékot kedden az önkormányzati képviselők. Hamarosan elkezdődnek az árról szóló tárgyalások a telektulajdonossal.

Újabb ANL-s lakások építéséhez vásárolnak területet Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. május 26., kedd

Halálos szekérbaleset történt Székelyszentkirályon

Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.

Halálos szekérbaleset történt Székelyszentkirályon
2026. május 26., kedd

Gazdasági melléképületek váltak a lángok martalékává Szentegyházán

Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.

Gazdasági melléképületek váltak a lángok martalékává Szentegyházán
2026. május 26., kedd

Eljárást indított a rendőrség a Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében

A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.

Eljárást indított a rendőrség a Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében
Hirdetés
2026. május 26., kedd

Évente kétszer nyilvánosságra kellene hozni a béreket a közszférában

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.

Évente kétszer nyilvánosságra kellene hozni a béreket a közszférában
2026. május 25., hétfő

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása

A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását
2026. május 25., hétfő

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter

A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter
2026. május 25., hétfő

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ

Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ
Hirdetés