
Rájuk fér a felújítás. Gyergyószentmiklóson egyre több tömbházat raknak rendbe
Fotó: Gyergyószentmiklós Önkormányzata
A gyergyószentmiklósi Forradalom lakónegyedben két, a Virág negyedben egy tömbház felújításának látnak hozzá áprilisban. Ezekkel együtt az év eleje óta tizenhat tömbház korszerűsítéséhez tette meg a szükséges lépéseket a városháza.
2025. március 12., 20:392025. március 12., 20:39
2025. március 12., 20:402025. március 12., 20:40
Az áprilisban kezdődő munkálatok részeként három épület – a Virág negyed 19-es, a Kórház utca A- és a Forradalom negyed IPEG-tömbháza – újul meg. Amint Arról Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester hírt adott, a napokban a városháza illetékes munkatársai egyeztettek a kivitelező céggel. Mint megtudtuk, a munkálatok megkezdése előtt a városvezetés kérése az, hogy a kivitelezők előre közöljék a polgármesteri hivatallal a munkafázisok ütemezését. Ennek célja, hogy az érintett lakókat időben tájékoztathassák a fejlesztések részleteiről.
A következő hetekben a szakemberek megkezdik a helyszíni felméréseket és az előkészítő munkálatokat. A fejlesztések során
hasonlóan a város többi részén elkészült, vagy folyamatban levő tömbház korszerűsítésekhez.
Fotó: Gyergyószentmiklós Önkormányzata
Az év első két hónapjában több ilyen fejlesztést is elindítottak, illetve előkészítettek. Februárban a Bucsin lakónegyedben a 2-es és 20-as tömbházak korszerűsítésére adták ki a kezdési utasítást. Szintén a múlt hónapban nyújtottak be pályázatot a Forradalom lakónegyed 9-es számú, illetve B, G, F, I-40, valamint A és 9B jelzésű tömbházainak felújítására, akárcsak a Bucsin 1-es és 13-as tömbházakra és a Virág negyed 5-ös és 37-es tömbházakra is.
Drónra bukkantak csütörtökön a Fekete-tenger partján, Costinești üdülőtelep közelében.
Tavaly országszerte 92 219 jármű műszaki állapotát vizsgálták meg közúti ellenőrzéseik során a Román Gépjármű-nyilvántartási Hatóság (RAR) felügyelői, és a megállított járművek 38,5 százalékát nem megfelelő műszaki állapotúnak minősítették.
Erdélyi körútján szülővárosában, Marosvásárhelyen is találkozott a helyi közösségek képviselőivel Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselő, akivel a tapasztalatokról, a magyarországi választásokról, regisztrációról, levélszavazásról beszélgettünk.
A társadalmi párbeszéd bizottság jóváhagyta a 2026–2027-es tanév rendjének végleges változatát – közölte csütörtökön az oktatási minisztérium.
A Carrefour kizárólagos tárgyalásokat folytat a Pavăl Holdinggal romániai üzletágának értékesítéséről; a tranzakció értéke mintegy 823 millió euró – közölte csütörtökön a francia kiskereskedelmi vállalatcsoport.
Csodával határos módon megúszták a balesetet a gyalogosok, akik egy átjárónál átmenni készültek, de váratlanul megjelent egy kamion.
A múlt év novemberéhez képest decemberben 299 lejjel (5,3 százalékkal) 5914 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
szóljon hozzá!