
Kissé barátságosabb arcát mutathatja az ősz az elkövetkező időszakban
Fotó: Székelyhon
Országszerte enyhébb lesz az idő a következő négy hétben, mint ilyenkor általában, az említett időszakban csapadék is csak elvétve várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) október 18-a és november 15-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2021. október 15., 11:472021. október 15., 11:47
2021. október 15., 13:202021. október 15., 13:20
A szokásos kétheti prognózis mellett egy kissé hosszabb, négyhetes előrejelzést is kiadott az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely nagyjából magában foglalja az idei őszt. Nézzük csak, mire számíthatunk.
Az átlagosnál melegebb időjárást tartogat október második fele, 18-tól 25-ig folyamatos felmelegedés várható, a hőmérsékleti értékek magasabbak lesznek az ilyenkor jellemzőnél az ország nagy részében, de különösen az északkeleti régiókban. A csapadékmennyiség is csökkenni fog mindenhol, de leginkább a hegyvidéki részeken lesz hangsúlyos ez a változás.
Az október 25-től november 1-jéig terjedő időszakban az ilyenkor megszokotthoz közeli hőmérsékleti értékek várhatók, csupán az északkeleti régiókban emelkedhet meg a szokásosnál jobban a hőmérő higanyszála. A csapadék mennyisége a délnyugati régiókban csökkenhet, az ország többi részen marad az időszaknak megfelelő mennyiség.
November első hetében az ország nagy részén az időszakhoz képest megemelkedik a hőmérséklet, és a keleti, délnyugati, illetve a hegyvidéki régiókban csupán elszórt esőzések várhatóak.
A hónap második hetében is maradnak az átlagosnál magasabb hőmérsékleti értékek országszerte, a becsült csapadékmennyiség továbbra is az időszaknak megfelelően alakul.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!