
A szolgáltató székhelye. Válasz nélkül maradt kérések
Fotó: Gergely Imre
A hideg időszak végétől nem szolgáltat meleg vizet a lakosságnak – erről tájékoztatta a gyergyószentmiklósi városházát és az önkormányzati képviselőket a gyergyószentmiklósi fűtőmű. Az értesítést több mint ötven olyan levél előzte meg, amelyben intézkedéseket kért a cég, és vagy nem történtek érdemi lépések, vagy nem is válaszolt rájuk a városvezetés.
2022. február 15., 09:032022. február 15., 09:03
2022. február 15., 10:412022. február 15., 10:41
A Gyergyószentmiklósi hő-, víz- és csatornaszolgáltató közmű (HVCSK) közműszolgáltató február 9-én keltezett levelében arról értesítette a polgármestert, az alpolgármestert és a képviselő-testületet, hogy a hideg időszak végétől megszakítja a melegvíz-szolgáltatást. Ezt több pontban indokolja: a melegvíz-szolgáltatás a hideg időszakon kívül (amikor nincs szükség már a fűtésszolgáltatásra – szerk. megj.) hatalmas veszteségeket jelent a cég számára, a rendszer nem működtethető gazdaságosan. Továbbá
Megállapítja azt is, hogy a városvezetés nem biztosított összegeket a veszteségek fedezésére, amelynek szükségességét a HVCSK december 6-i átiratában jelezte. A szolgáltatónál érdeklődésünkre jelezték, a levélre válasz sem érkezett és intézkedések sem történtek az önkormányzat részéről.
Amint megtudtuk, nem ez volt az egyedüli levél, amelyre nem adott választ a városvezetés. Február 8-án Erős János, a HVCSK vezetője egy átiratban összesítette azokat a leveleket, amelyeket 2021. januárjától, azaz az elmúlt egy évben küldött az önkormányzatnak, jelezve a megoldásra váró problémákat, és amelyek nem hoztak érdemi eredményt.
Ezekből 44 az ivóvíz- és csatornaszolgáltatást érintő értesítéseket, javaslatokat, kéréseket tartalmaz, 10 pedig a távhőszolgáltatásra vonatkozik.
Ezt követte tehát az az új értesítés, amelyben a cég a melegvíz-szolgáltatás leállításáról tájékoztatja a városvezetőket.
Amint a HVCSK kommunikációs munkatársa, György János érdeklődésünkre válaszolva elmondta, a mostani levelet, (amelyben a melegvíz-szolgáltatás leállítását jelzik a városvezetőknek) nem fenyegetésnek szánják, és azért nem feltételes módban írták, mert ez már egy szomorú következtetés. Kifejtette, 2017 óta vannak érvényben a szolgáltatások árai, azóta pedig folyamatosan drágultak a fűtőanyagok – és nemcsak –, míg a szolgáltató árai továbbra sincsenek aktualizálva ezekhez. Legalább duplája a hőenergia előállítás költsége, mint 2 éve, ráadásul a meleg víz előállítása a lakosságnak kiszámlázott összegekből nem lefedhető, tehát a szolgáltatás veszteséges.
György leszögezi, nem szeretnék, hogy megszűnjön a melegvíz-szolgáltatás, de ha a lakossági kinnlevőségek nem csökkennek, az önkormányzat részéről pedig nem kapják meg a szükséges támogatásokat, akkor a cég is fizetésképtelenné válik, és mivel a beszállítóknak nem tud majd fizetni a fűtőanyagokért, ez az említett szolgáltatás szüneteltetését vonja maga után.
Szerettük volna a témával kapcsolatban megismerni a városháza álláspontját is, de kérdéseinkre nem érkezett válasz.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
2 hozzászólás