
A szolgáltató székhelye. Válasz nélkül maradt kérések
Fotó: Gergely Imre
A hideg időszak végétől nem szolgáltat meleg vizet a lakosságnak – erről tájékoztatta a gyergyószentmiklósi városházát és az önkormányzati képviselőket a gyergyószentmiklósi fűtőmű. Az értesítést több mint ötven olyan levél előzte meg, amelyben intézkedéseket kért a cég, és vagy nem történtek érdemi lépések, vagy nem is válaszolt rájuk a városvezetés.
2022. február 15., 09:032022. február 15., 09:03
2022. február 15., 10:412022. február 15., 10:41
A Gyergyószentmiklósi hő-, víz- és csatornaszolgáltató közmű (HVCSK) közműszolgáltató február 9-én keltezett levelében arról értesítette a polgármestert, az alpolgármestert és a képviselő-testületet, hogy a hideg időszak végétől megszakítja a melegvíz-szolgáltatást. Ezt több pontban indokolja: a melegvíz-szolgáltatás a hideg időszakon kívül (amikor nincs szükség már a fűtésszolgáltatásra – szerk. megj.) hatalmas veszteségeket jelent a cég számára, a rendszer nem működtethető gazdaságosan. Továbbá
Megállapítja azt is, hogy a városvezetés nem biztosított összegeket a veszteségek fedezésére, amelynek szükségességét a HVCSK december 6-i átiratában jelezte. A szolgáltatónál érdeklődésünkre jelezték, a levélre válasz sem érkezett és intézkedések sem történtek az önkormányzat részéről.
Amint megtudtuk, nem ez volt az egyedüli levél, amelyre nem adott választ a városvezetés. Február 8-án Erős János, a HVCSK vezetője egy átiratban összesítette azokat a leveleket, amelyeket 2021. januárjától, azaz az elmúlt egy évben küldött az önkormányzatnak, jelezve a megoldásra váró problémákat, és amelyek nem hoztak érdemi eredményt.
Ezekből 44 az ivóvíz- és csatornaszolgáltatást érintő értesítéseket, javaslatokat, kéréseket tartalmaz, 10 pedig a távhőszolgáltatásra vonatkozik.
Ezt követte tehát az az új értesítés, amelyben a cég a melegvíz-szolgáltatás leállításáról tájékoztatja a városvezetőket.
Amint a HVCSK kommunikációs munkatársa, György János érdeklődésünkre válaszolva elmondta, a mostani levelet, (amelyben a melegvíz-szolgáltatás leállítását jelzik a városvezetőknek) nem fenyegetésnek szánják, és azért nem feltételes módban írták, mert ez már egy szomorú következtetés. Kifejtette, 2017 óta vannak érvényben a szolgáltatások árai, azóta pedig folyamatosan drágultak a fűtőanyagok – és nemcsak –, míg a szolgáltató árai továbbra sincsenek aktualizálva ezekhez. Legalább duplája a hőenergia előállítás költsége, mint 2 éve, ráadásul a meleg víz előállítása a lakosságnak kiszámlázott összegekből nem lefedhető, tehát a szolgáltatás veszteséges.
György leszögezi, nem szeretnék, hogy megszűnjön a melegvíz-szolgáltatás, de ha a lakossági kinnlevőségek nem csökkennek, az önkormányzat részéről pedig nem kapják meg a szükséges támogatásokat, akkor a cég is fizetésképtelenné válik, és mivel a beszállítóknak nem tud majd fizetni a fűtőanyagokért, ez az említett szolgáltatás szüneteltetését vonja maga után.
Szerettük volna a témával kapcsolatban megismerni a városháza álláspontját is, de kérdéseinkre nem érkezett válasz.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás