
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hagyományteremtő szándékkal indítanak tavaszi akciót a gyergyószentmiklósi képviselő-testület RMDSZ-es képviselői. Gyümölcsfacsemetéket ajándékoznak, és egyben a népszámlálásban való részvételt is segítik.
2022. április 22., 16:322022. április 22., 16:32
Jövő héten, április 25–29. között a városi RMDSZ főtéri székházában lehet igényelni gyümölcsfacsemetéket, amelyeket május 2-tól házhoz is visznek a tanácsosok – hangzott el a pénteki sajtótájékoztatón. Amint Barabás Orsolya elmondta,
Ezek a következők:
az igénylő családjában legyen legalább egy 18 év alatti gyermek vagy fiatal;
aki a fákat átveszi, az saját területén, kertjében vagy udvarán kell elültesse;
az igénylőnek igazolnia kell, hogy már kitöltötte a népszámlálási kérdőívet.
Ez utóbbi, ha még nem történt meg, akkor az RMDSZ-irodában segítenek.
Az ajándékba szánt csemetéket saját képviselői illetményükből vásárolják meg a tanácsosok. Ilyent már korábban is terveztek, de ez az első ilyen akció, ami megvalósul – közölte Kulcsár László. Az almafacsemetékből az első száz igénylő részesülhet, és mindenki két darabot ültethet el. Amennyiben sikeresnek bizonyul a kezdeményezés, a következő években is folytatni fogják.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
szóljon hozzá!