
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hagyományteremtő szándékkal indítanak tavaszi akciót a gyergyószentmiklósi képviselő-testület RMDSZ-es képviselői. Gyümölcsfacsemetéket ajándékoznak, és egyben a népszámlálásban való részvételt is segítik.
2022. április 22., 16:322022. április 22., 16:32
Jövő héten, április 25–29. között a városi RMDSZ főtéri székházában lehet igényelni gyümölcsfacsemetéket, amelyeket május 2-tól házhoz is visznek a tanácsosok – hangzott el a pénteki sajtótájékoztatón. Amint Barabás Orsolya elmondta,
Ezek a következők:
az igénylő családjában legyen legalább egy 18 év alatti gyermek vagy fiatal;
aki a fákat átveszi, az saját területén, kertjében vagy udvarán kell elültesse;
az igénylőnek igazolnia kell, hogy már kitöltötte a népszámlálási kérdőívet.
Ez utóbbi, ha még nem történt meg, akkor az RMDSZ-irodában segítenek.
Az ajándékba szánt csemetéket saját képviselői illetményükből vásárolják meg a tanácsosok. Ilyent már korábban is terveztek, de ez az első ilyen akció, ami megvalósul – közölte Kulcsár László. Az almafacsemetékből az első száz igénylő részesülhet, és mindenki két darabot ültethet el. Amennyiben sikeresnek bizonyul a kezdeményezés, a következő években is folytatni fogják.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
szóljon hozzá!