
Fotó: Haáz Vince
Az Erdélyi Magyar Szövetség Maros megyei szervezetének január 19-i megalakulását követően első nyilvános megszólalásukat a március 10-i székely szabadság napjára időzítik, ezáltal üzenve, hogy kiállnak elveikért, amelyek képviseletére vállalkoztak – tájékoztat a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben az EMSZ sajtóosztálya.
2023. január 23., 15:502023. január 23., 15:50
2023. január 23., 16:152023. január 23., 16:15
Az Erdélyi Magyar Szövetség képviselői fontosnak tartják, hogy a székely szabadság napján együttesen tudjanak megnyilvánulni és erőt felmutatni a jóhiszemű székely-magyar emberekkel, ugyanakkor szándékukban áll bebizonyítani, hogy nem valakik ellenében, hanem a közös jólétért munkálkodnak, ezért kihangsúlyozzák, hogy
„Ahogy a nemzet miniszterelnöke fogalmazott: »velünk azok is jól járnak, akik nem ránk szavaztak«. Kívánhat-e többet egy szorgalmas nép annál, minthogy saját tehetsége és elvégzett munkája alapján ítéltessék meg? Erdély talán legzordabb részét műveljük meg, gyarapítjuk anyagi és kulturális javaiban, ezzel is bizonyítva azt a ragaszkodást és őszinte szeretetet, melyet szülőföldünk iránt érzünk” – olvasható a dokumentumban.
Az EMSZ Maros megyei szervezete a megmaradásért vívott békés harchoz hívja Maros megyéből mindazokat, akik támogató jelenlétükkel szeretnék erősíteni az autonómiaküzdelmet március 10-én, a székely szabadság napján.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
szóljon hozzá!