
Magyar nemzeti színekben Székelyudvarhely március 15-én. Megvan az ára
Fotó: Beliczay László
Gyűjtést szervez a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület Szabad Emberek Pártja (POL) és Magyar Polgári Párt (MPP) frakciója, hogy segítsenek a polgármesternek egy korábbi, 5000 lejes bírság törlesztésében – ismertette a csütörtöki tanácsülésen Ölvedi Zsolt POL-os tanácsos.
2022. március 31., 15:462022. március 31., 15:46
A büntetést Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester a Hargita megyei prefektúrától kapta, amiért tavaly március 15-én magyar nemzeti színekkel díszíttette fel a várost. Korábban már szervezett gyűjtést ez ügyben a Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom, ám akkor csak nagyjából fele gyűlt össze a szükséges összegnek. Ezt szeretnék most kiegészíteni.
Gálfi Árpád köszönetet mondott a kezdeményezésért, kiemelve, hogy több hasonló bírság miatt is pereskedik, sőt az idei nemzeti ünnep után sem maradt el az említett összegű büntetés az intézmény részéről. Természetesen a legújabb bírság esetében is fellebbeztek a bíróságon. Ezeket
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
2 hozzászólás