
Fotó: Barabás Orsolya
Hét gazdasági épület égett le kedden délután Gyergyóalfaluban, a károkat 300 ezer lejre becsülik. Szerdán délben még javában dolgoztak a romok eltakarításán. A községben gyűjtést szerveznek a tűzkárosultak megsegítésére.
2022. június 22., 22:022022. június 22., 22:02
2022. június 23., 10:512022. június 23., 10:51
Két helyszínen is javában dolgoztak szerdán délben a kedd délutáni tűz maradványainak eltakarításán, ahol elsőként két istálló gyúlt ki, de a lángok továbbterjedtek az erős szél miatt, és távolabb további gazdasági épületek váltak a tűz martalékává.

Hatalmas tűz pusztított kedden Gyergyóalfaluban, több gazdasági melléképület is lángra kapott. Az oltáson közel százötven tűzoltó dolgozott, akik az erős szél miatt mintegy négy órán keresztül küzdöttek a lángok megfékezésével.
A törmelékeket, a tűz maradványait Gáll Szabolcs polgármester elmondása szerint egy régi bánya helyére szállítják, a megsemmisítésükről későbbiekben döntenek.
– részletezte Gyergyóalfalu polgármestere, aki köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik a tűz idején a helyszínre siettek, és mindent megtettek, hogy csökkentsék a kárt.
Fotó: Barabás Orsolya
– hangsúlyozta a településvezető.
A községben, ahogyan megszokott, a helyi önkéntes tűzoltók szervezik a gyűjtést, hogy a károsultaknak segítséget nyújtsanak. „Mivel nagy a kár, öt háztartást érint, helyi szinten nem tudunk annyi pénzt gyűjteni, hogy pótolni lehessen mindazt, ami elégett, így kérjük a környező településeken élők segítségét is.
– emelte még ki Gáll Szabolcs.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Az épületek maradványait még szerdán délelőtt is locsolták.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
szóljon hozzá!