Hirdetés
Hirdetés

Gyorshajtókat kapcsoltak le a rendőrök

A sebességkorlátok betartásának kikényszerítése a cél •  Fotó: Kristó Róbert

A sebességkorlátok betartásának kikényszerítése a cél

Fotó: Kristó Róbert

Megvonták a múlt heti Speed-akció mérlegét a közlekedési rendőrök. A múlt hét folyamán megtartott, a száguldozók kiszűrésére beindított rendőrségi akció eredményeit közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop.

Bakó Zoltán

2017. április 27., 15:582017. április 27., 15:58

2017. április 27., 15:592017. április 27., 15:59

Elöljáróban elmondta, hogy az országos főkapitányság által indított rendőrségi akció célja az volt, hogy bírságokkal, büntetésekkel kényszerítsék, ha kell, a járművezetőket a sebességkorlátok betartására, annak érdekében, hogy csökkenjen a gyorshajtás miatt bekövetkező közúti balesetek száma.

Az egyhetes akció során 549 bírságot róttak ki a közlekedésrendészek, ebből 547 volt a KRESZ megsértése és csak kettő más cselekmények miatt. A súlyosabb az, hogy

Hirdetés

14 – tehát átlagosan napi két – bűncselekménynek minősülő esetet is jegyzőkönyveztek. Összesen 56 – napi 8 – hajtási jogosítványt vontak be különböző időszakokra, és 11 forgalmi engedély jutott hasonló sorsra.

Az akcióban hét radarral felszerelt rendőrségi rohamkocsi vett részt.

Amint a szóvivő tájékoztatott, az

549 bírságból 413-at a sebességhatár túllépése miatt szabtak ki, és 18 jogsi is emiatt „ugrott”.

Hogy a különböző járműtípusok között miként oszlik meg a gyorshajtásra való hajlamosság, azt a következő statisztikai adat igazolja: a B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezők közül 394-en, a C kategóriások közül 16-an, a D kategóriások közül mindössze hárman kaptak bírságot. Hogy ki mennyire száguld? A sebességkorlátot 10-20 kilométerrel átlépők 161-en voltak, a 21-30 kilométerrel túllépők 155-en, a 31-40 kilométerrel gyorsabban haladók 61-en, 41-50 kilométeres túllépési „bátorság” miatt 18 személyt bírságoltak, s ugyanennyi volt azok száma is, akik több mint 50 kilométer/órával lépték túl a megengedett sebességet.

Néhány példával is szolgált a rendőrség. Csütörtökön Dédabisztra területén egy férfi 135 km/órás sebességgel (85 kilométeres túllépés) hajtott. A bírság mellett három hónapra vett búcsút a jogosítványától. Ugyanaznap az E 60-as nemzetközi úton, Recsa területén egy másik férfi 112 km/ órás sebességgel vezetett. És ugyancsak aznap, és ugyancsak a nemzetközi úton, Koronka területén 114 km/órával száguldó férfit rögzített a kamera. Az ő jogosítványát is három hónapra vonták be.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 26., péntek

Az elnök egyeztetésre hívta a Cotroceni-palotába a pártvezetőket

Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.

Az elnök egyeztetésre hívta a Cotroceni-palotába a pártvezetőket
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Pénz érkezett a városkasszába és telket is vásárol Székelyudvarhely

Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.

Pénz érkezett a városkasszába és telket is vásárol Székelyudvarhely
2026. június 26., péntek

Siegfried Mureșan: hozzáértő és tettekben is Európa-barát kormány alakítása a cél

A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.

Siegfried Mureșan: hozzáértő és tettekben is Európa-barát kormány alakítása a cél
2026. június 26., péntek

Átadták a csíkmadarasi kultúrházat, évtizedes álom vált valóra

Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.

Átadták a csíkmadarasi kultúrházat, évtizedes álom vált valóra
Hirdetés
2026. június 26., péntek

A PNL, az USR és az RMDSZ Siegfried Mureșant javasolja miniszterelnök-jelöltnek

A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.

A PNL, az USR és az RMDSZ Siegfried Mureșant javasolja miniszterelnök-jelöltnek
2026. június 26., péntek

Ezt javasolják a szakemberek a hőség idejére

Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.

Ezt javasolják a szakemberek a hőség idejére
2026. június 26., péntek

Rendkívüli hőség várható Székelyföldön

Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.

Rendkívüli hőség várható Székelyföldön
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Rekordösszegű uniós támogatást hívott le Románia

Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.

Rekordösszegű uniós támogatást hívott le Románia
2026. június 26., péntek

Dróntámadás miatt figyelmeztették a román határ menti lakosságot

Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.

Dróntámadás miatt figyelmeztették a román határ menti lakosságot
2026. június 25., csütörtök

Hargita megye: egyre csak „fogynak” a burgonyaföldek

Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.

Hargita megye: egyre csak „fogynak” a burgonyaföldek
Hirdetés