
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy sofőrt a sebességhatár átlépése miatt állítottak meg a járőröző rendőrök hétfőn Csíkszentdomokoson, azonban kiderült az is, hogy alkohol befolyása alatt állt. Szintén hétfőn egy csíkkozmási autóvezető szenvedett balesetet lakótelepülésén.
2021. október 19., 15:052021. október 19., 15:05
A sebességhatárt átlépve közlekedett Csíkszentdomokoson egy 42 éves Vasláb községi férfi hétfő reggel, amikor a közlekedésrendészek megállították. Az ellenőrzés során kiderült, hogy 87 km/órás sebességgel haladó autó vezetője alkohol befolyása alatt ült kormánykerék mögé, 0,52 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda, ezért ittas vezetés miatt eljárást indítottak ellene.
Közúti baleset is történt hétfő délután Csíkkozmáson. Egy 44 éves helyi férfi az E578-as európai úton haladt Tusnádfürdő felé, amikor egy veszélyes kanyarban áttért a szemközti sávra, összeütközve egy szemből érkező, 43 éves Galac megyei férfi vezette járművel. Utóbbi autóvezető megsérült. A helyszíni vizsgálatok során megállapították, hogy egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítanak eljárást – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!