
Csupán egy széttépett zsákból kiömlött szemétkupac maradt a Kerekerdőn majálisozók után
Fotó: Barabás Ákos
Egy nappal a majálist követően már megtisztították Székelyudvarhely két leglátogatottabb piknikezőhelyét, csupán egy széttépett zsák és annak tartalma maradt az ünneplők után. A környezetőrség és a helyi rendőrség munkatársai nem kaptak bejelentést törvénytelen tűzgyújtás, illetve felhalmozódott szemét miatt.
2017. május 02., 19:012017. május 02., 19:01
Kellemes meglepetésben lehetett része azoknak, akik kedden kimentek Székelyudvarhely két leglátogatottabb kirándulóhelyére. A városhoz közeli Szejkefürdőn semmi nem emlékeztetett a hétfőn ott piknikező többezres tömegre:
A Kerekerdőn is nagyjából hasonló látvány fogadott, csupán egy időközben – valószínűleg kóbor kutyák által – széttépett zsákból kiömlött szemétkupac, valamint az erdő bejáratánál lévő fémtároló körüli hulladék árulkodott a majálisról.
A korábbi évektől eltérően idén nem tartottak helyszíni ellenőrzéseket a Hargita Megyei Környezetőrség munkatársai majáliskor, csupán állandó telefonos szolgálatot teljesítettek szombattól hétfőig, azonban egyetlen panasz sem érkezett hozzájuk. Balla Izabella, a környezetőrség vezetője szerint az ország déli és délkeleti részében tapasztaltakkal ellentétben a megyében korábban sem voltak kirívó törvénysértések május első napján.
Elmondta ugyanakkor, hogy a törvény csupán a közterületeken történő étel- és italfogyasztásra tér ki, ők csak ezeknek a szabályoknak a megsértését kérhetik számon. Ami a közbirtokosságok, illetve természetes személyek területein történő engedély nélküli piknikezést illeti, nem tartozik a hatáskörükbe. Azt a tulajdonosok tilthatják meg, az erdőszélen történő tűzgyújtásokat pedig a tűzoltóságnak kell jelenteni – magyarázta a szakember.
A helyi rendőrség május elsején a város területén gondoskodott a közbiztonságról, illetve az állami rendőrséggel közösen a közlekedés biztonságáról. László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője szerint nem észleltek rendellenességeket, lakossági bejelentést sem kaptak törvénytelenségekről.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
szóljon hozzá!