
Mindent a gyógynövényekről
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Az Erdélyi Hagyományok Háza gyógynövény-ismertető tanfolyamot indít Marosvásárhelyen.
2025. február 05., 15:462025. február 05., 15:46
2025. február 05., 15:472025. február 05., 15:47
Őseink generációk óta ápolták és továbbadták a gyógynövényekkel kapcsolatos ismereteiket, amelyek megfigyelésen és tapasztalaton alapultak – olvasható a tanfolyamról szóló felhívásban. Ebben idézik az előadót, Köllő Melinda-Mária gyógyszerészt is: „Fontosnak tartom a tudományos oldaláról is és a teljesség részeként is tárgyalni ezeket a csodálatos növényeket, hogy segítségünkre lehessenek a mindennapjainkban”.
A tanfolyam programja: nyugtató és vitamin- és illóolaj-tartalmú, keserű-, cseranyag-, nyák- és szaponintartalmú gyógynövények, ehető gyógy- és gyomnövények, gyógyteák készítése.
Minden második héten csütörtökön, 17.30 órától tartják a gyógynövény-ismertetőket, az első találkozó február 27-én lesz. Helyszín: Marosvásárhely, Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány, Sáros utca 1. szám. További információ kérhető a 0772-158-430-as telefonszámon. Jelentkezni itt lehet.
Csíkszékért díjjal tüntette ki az RMDSZ Csíki Területi Szervezete Sebestyén Ottó zsögödi plébánost hétfőn este.
Radu Miruță védelmi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Románia 9,53 milliárd eurós SAFE-hitelkeretéből finanszírozott haderőfejlesztési programot, amelyik 21 beruházást irányoz elő.
Bár a sepsiszentgyörgyi polgármester már megígérte a helyi adók csökkentését, petíciót is benyújtanak a helyzet miatt tiltakozók – hangzott el az újabb, hétfőn tartott tiltakozáson, ahol a víz- és szemétszállítás díjának csökkentését is kérték.
Vizsgálatot indított a bukaresti Rahova börtönben az Országos Büntetés-végrehajtási Igazgatóság (ANP) és az igazságügyi minisztérium, miután egy emberölésért elítélt török állampolgár nem tért vissza a számára engedélyezett eltávozásról.
A csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú jelenleg a családja által választott lakóhelyen tartózkodik, a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) felügyelete alatt – nyilatkozta hétfőn intézmény szóvivője.
Mintegy 300–400 ember vett részt hétfő délután az Erdélyi Magyar Szövetség helyi önkormányzati képviselői által kezdeményezett „adóellenes” tüntetésen. Néhány szórványos bekiabálástól eltekintve a megmozdulás békésen zajlott.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
szóljon hozzá!