
Fotó: RMDSZ
A Szilágy megyei Szilágynagyfalu, Szilágycseh és a Hargita megyei Gyimesközéplok címereiről döntött az RMDSZ javaslatára mai ülésén a kormány – hívta fel a figyelmet Cseke Attila fejlesztési miniszter.
2021. július 28., 15:102021. július 28., 15:10
Az RMDSZ közleménye szerint a javaslatokat a fejlesztési minisztérium terjesztette a kormány elé. „Az RMDSZ kormányzati szerepvállalásával lehetőség nyílt az erdélyi magyar helyi közösségek szimbólumainak elfogadtatására, hivatalosítására. A következő időszakban számos olyan címer és zászló ügyében várható döntés, amelyeket a mandátum elején kérvényeztek a helyi közösségek. Minden magyar településnek segítünk abban, hogy szabadon használja szimbólumait” – mondta el Cseke Attila.
Gyimesközéplok címere negyedelt, felső bal sarkában, kék mezőben, egy ezüstfenyő felett arany Nap és Hold látható. A címer felső jobb sarkában, vörös mezőben egy bikafej jelzi a helyiek fő foglalkozását, az állattenyésztést. A címer alsó részeiben a vidék gazdag altalajkincseire, ásványvízforrásaira emlékeztető szökőkút és a kereszténységet jelképező aranykereszt látható.
Szilágycseh címere a Gyulaffy és Drágffy családok egykori címereinek elemeit tartalmazza, jobb felső sarkában pedig kék mezőben egy tulipán látható.
Szilágynagyfalu címerén a Bánffy család griff madara és a település egykori címerén is fellelhető trombitás angyal láthatóak, illetve egy arany tölgyfa.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
szóljon hozzá!