
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Gyilkos-tó partján a gyanú szerint törvénytelenül épített stég ügyében tartottak több házkutatást a rendőrök csütörtökön Gyergyószék több településén. Két személyt bevittek kihallgatásra.
2024. május 30., 19:332024. május 30., 19:33
A gazdasági csalásokat vizsgáló rendőrség tagjai csütörtökön reggel, ügyész kíséretében hat helyszínen tartottak házkutatást Gyergyószentmiklóson, Tekerőpatakon és Gyilkostó településeken, magánszemélyeknél és cégeknél.
A rendőrség közleménye szerint 2023-ban a Gyilkos-tó partján többek között a védett területeken végzett kereskedelmi tevékenységeket és építkezéseket szabályozó törvények betartása és a szükséges engedélyek beszerzése nélkül, törvénytelenül építettek fel egy stéget és adtak bérbe a turistáknak csónakokat.
A csütörtöki helyszínelések során a rendőrök könyvelőségi iratokat, több mint 25 ezer eurót, 43 ezer lejt és 69 ezer forintot, továbbá 13 fegyvert foglaltak le. Emellett elkoboztak több pirotechnikai eszközt, egy kardot, három laptopot, három mobiltelefont és három pénztárgépet is.
Egy 28 és egy 53 éves személyt bevittek kihallgatásra. Az akcióban a rendőrség különleges bevetési egysége is részt vett.
A Székelyhon 2023 júniusában írt arról, hogy valakik az éj leple alatt akartak törvénytelenül stéget építeni a Gyilkos-tó partjára. Akkor az illegális akciót félbeszakította a helyszínre kiszálló rendőrség.

Éjszaka akartak valakik csónakázóstéget építeni a Gyilkos-tó vizére, ám egy szemtanú jelentette az esetet a rendőrségen, így a terv – egyelőre – meghiúsult. De honnan volt ehhez bárkinek is bátorsága? A nemzeti park vezetője szerint egyszerű a magyarázat.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!