
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Gyilkos-tó partján a gyanú szerint törvénytelenül épített stég ügyében tartottak több házkutatást a rendőrök csütörtökön Gyergyószék több településén. Két személyt bevittek kihallgatásra.
2024. május 30., 19:332024. május 30., 19:33
A gazdasági csalásokat vizsgáló rendőrség tagjai csütörtökön reggel, ügyész kíséretében hat helyszínen tartottak házkutatást Gyergyószentmiklóson, Tekerőpatakon és Gyilkostó településeken, magánszemélyeknél és cégeknél.
A rendőrség közleménye szerint 2023-ban a Gyilkos-tó partján többek között a védett területeken végzett kereskedelmi tevékenységeket és építkezéseket szabályozó törvények betartása és a szükséges engedélyek beszerzése nélkül, törvénytelenül építettek fel egy stéget és adtak bérbe a turistáknak csónakokat.
A csütörtöki helyszínelések során a rendőrök könyvelőségi iratokat, több mint 25 ezer eurót, 43 ezer lejt és 69 ezer forintot, továbbá 13 fegyvert foglaltak le. Emellett elkoboztak több pirotechnikai eszközt, egy kardot, három laptopot, három mobiltelefont és három pénztárgépet is.
Egy 28 és egy 53 éves személyt bevittek kihallgatásra. Az akcióban a rendőrség különleges bevetési egysége is részt vett.
A Székelyhon 2023 júniusában írt arról, hogy valakik az éj leple alatt akartak törvénytelenül stéget építeni a Gyilkos-tó partjára. Akkor az illegális akciót félbeszakította a helyszínre kiszálló rendőrség.

Éjszaka akartak valakik csónakázóstéget építeni a Gyilkos-tó vizére, ám egy szemtanú jelentette az esetet a rendőrségen, így a terv – egyelőre – meghiúsult. De honnan volt ehhez bárkinek is bátorsága? A nemzeti park vezetője szerint egyszerű a magyarázat.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
szóljon hozzá!