Két tucat személy gyűlt össze Marosvásárhelyen a Postaréten, körülötte pedig legalább ugyanennyi rendőr vasárnap késődélután. A Székely Vértanúk Emlékoszlopánál gyertyagyújtást szervezett a Székely Nemzeti Tanács marosszéki szervezete. Ezen Székelyföld autonómiája iránti igényüket fejezhették ki a jelenlévők.
2022. október 30., 19:492022. október 30., 19:49
2022. október 31., 10:002022. október 31., 10:00
Fotó: Haáz Vince
Két tucat személy gyűlt össze Marosvásárhelyen a Postaréten, körülötte pedig legalább ugyanennyi rendőr vasárnap késődélután. A Székely Vértanúk Emlékoszlopánál gyertyagyújtást szervezett a Székely Nemzeti Tanács marosszéki szervezete. Ezen Székelyföld autonómiája iránti igényüket fejezhették ki a jelenlévők.
2022. október 30., 19:492022. október 30., 19:49
2022. október 31., 10:002022. október 31., 10:00
Fotó: Haáz Vince
Gáspár Sándor, a Székely Nemzeti Tanács marrosszéki elnöke szerint bár nem őrtüzet, csak gyertyát gyújtanak Marosvásárhelyen, ez is sokat jelent. Ahogy minden évben, ez alkalommal is elhangzott a szándéknyilatkozat, amely megerősíti Székelyföld autonómiaszándékát.
„Akaratunk, igényeink nem változtak két évtized alatt.
– olvasta az Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke által megfogalmazott kiáltványt Gáspár Sándor.
Fotó: Haáz Vince
A kiáltvány felolvasása után a meggyújtott gyertyákat a Székely Vértanúk Emlékoszlopának párkányán helyezték el. Marosszék minden kistáján, a Sóvidéken, a Kis-Küküllő mentén, a Nyárádmentén, a Felső-Maros mentén, a Székely-Mezőségen őrtüzeket gyújtottak vasárnap késő délután.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!