
A házkutatás során a rendőrök több olyan eszközt lefoglaltak és elkoboztak, amelyeken pornográf anyagok voltak tárolva. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Harminc napos előzetes letartoztatásba helyeztek egy Hargita megyei lakásokkal rendelkező férfit, akit gyermekpornográfiával gyanúsítanak.
2020. február 28., 18:122020. február 28., 18:12
A Maros és Hargita megyei rendőrök a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészeivel egy 41 éves férfi Hargita megyei házaiban tartottak házkutatást. Mint a Maros megyei rendőrségtől kapott közleményből kiderült felmerült az alapos gyanú, hogy a férfi gyermekpornográfia terjesztésével foglalkozik. A gyanúsított 2019-től a különböző közösségi oldalakon létrehozott profiljain több kiskorúval felvette a kapcsolatot annak érdekében, hogy pornográf anyagokat igényeljen tőlük.
A házkutatás során a rendőrök több olyan eszközt lefoglaltak és elkoboztak, amelyeken pornográf anyagok voltak tárolva. A házkutatás során, február 26-án a férfit 24 órás őrizetbe vették majd február 27-én a Maros Megyei Törvényszék 30 napos előzetes letartóztatásba helyeztette. A vizsgálatokat folytatják, hogy a 41 éves férfi minden tettére, kapcsolatára fényt derítsenek.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
2 hozzászólás