
Kellemes környezet, hogy a legkisebbek is szívesen térjenek be a könyvtárba
Fotó: Pethő Melánia
Az olvasásra való nevelés céljával indít gyermekklubbot a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár. Hétfőn este bemutatták az induló program eszköztárát.
2018. október 30., 21:302018. október 30., 21:30
Bemutatta az induló gyermekklub új eszköztárát az érdeklődőknek a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár munkaközössége. Mint kiderült, bútorzatot, könyveket, kifestőket, színezőket vásárolt az intézmény, hogy a kicsiknek kellemes környezetben kínálhasson tartalmas kikapcsolódást.
– mondta Ferencz-Mátéfi Kriszta könyvtárigazgató. Tudatta, a hamarosan induló gyermekklub minden munkanapon nyitva áll majd az érdeklődők előtt, és különböző programokkal is bővíteni kívánják kínálatát.
Az eseményen előadást tartott Borsos Annamária pszichológus is, aki rámutatott, hogy
Fotó: Pethő Melánia
Utóbbi esetben előregyártottan, külső képekben jelennek meg előttük a szereplők, a történések, amiket sok esetben nem képesek feldolgozni értelmileg, érzelmileg, és szorongást, félelmet válthatnak ki bennük.
a gonosz részeket a gyerekek épp csak annyira jelenítik meg maguknak, amennyire azokat még képesek feldolgozni.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.
Április 30-án, a magyar film napján lesz 125 éve, hogy bemutatták az első magyar filmként számon tartott A táncz című alkotást, ebből az alkalomból 125 produkció látható ingyen a Filmión április 27-e és május 10-e között.
Marosvásárhelyre indult szombaton a 39 éves, mezőbodoni férfi Pal Ionel Silviu, aki a mai napig nem tért vissza otthonába – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.
A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.
Az év első negyedévében 33.966 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével – tájékoztatott hétfőn az intézmény.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) közös bizalmatlansági indítványát akkor fogják benyújtani, amikor meglesz a 233 támogató aláírás – nyilatkozta hétfőn George Simion.
Leállították a Székely Tv műsorszórását: a helyi csatorna 16 év után, gazdasági okok miatt szűnt meg. A Csíkszeredában működő stúdió vasárnap éjjel zárt be végleg, hétfőn pedig már csak a „Nem érhető el a szolgáltatás” felirat fogadta a nézőket.
szóljon hozzá!