Felavatták Nyárádszeredában a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programja keretében elkészült helyi óvodát. Az alapkövet 2019 februárjában tették le, az avatás és felszentelés időpontját pedig már idén januárban kitűzték. Az időponthoz ragaszkodva, sikerült azt betartani.
2022. június 25., 16:472022. június 25., 16:47
2022. június 25., 16:482022. június 25., 16:48
Fotó: Haáz Vince
Felavatták Nyárádszeredában a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programja keretében elkészült helyi óvodát. Az alapkövet 2019 februárjában tették le, az avatás és felszentelés időpontját pedig már idén januárban kitűzték. Az időponthoz ragaszkodva, sikerült azt betartani.
2022. június 25., 16:472022. június 25., 16:47
2022. június 25., 16:482022. június 25., 16:48
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepélyes átadón jelen volt Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője, Kovács Gergely gyulafehérvári római katolikus érsek, Drócsa László nyárádszeredai plébános, Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere, valamint helyi képviselők, szülők, nagyszülők és gyerekek.
Fotó: Haáz Vince
Drócsa László helyi plébános mindenkinek köszönetet mondott, aki hozzájárult az óvodaépítéshez, a magyar kormánynak, a nemzetpolitikai államtitkárságnak, a helyi önkormányzatnak, a kivitelezőnek, az összes támogatónak, szülőnek, nagyszülőnek. Ezt követően az óvoda kulcsát átadta Tóth Sándor polgármesternek.
Tóth Sándor polgármester: köszönet százszor is
Fotó: Haáz Vince
Nyárádszereda elöljárója felidézte az óvodaépítés kezdetét, azt, hogy három ízben kaptak pénzt a munkálatokra: előbb 70, majd 65, aztán 100 millió forintot. Első lépésben megvásárolták az ingatlant a nyárádszeredai származású, Székelyudvarhelyen élő családtól. Az épület régi szárnyát megtoldották, megnagyobbították a házat. Most a kertet is megvásárolták – sorolta Tóth Sándor a megvalósításokat.
– hangsúlyozta az elöljáró, aki a magyar kormánynak a helyzetfelismerésért mondott köszönetet, a plébánosnak a helyzet kihasználásáért, a polgármesteri hivatal és az iskola takarító személyzetének azért, hogy takarítottak, hogy az utolsó simításokat végezték a munkások után.
Potápi Árpád: gyerekek nélkül nincs magyar jövő
Fotó: Haáz Vince
Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára ünnepi köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy gyermekek és fiatalok nélkül nincs magyar jövő, ezért arra biztatta a közösségeket, hogy ne ravatalozóba fektessenek, hanem inkább bölcsődéket, óvodákat építsenek. Ahogy mondta,
Fotó: Haáz Vince
A Kárpát-medencében közel ezer óvodát újítottak fel vagy építettek – mondta az államtitkár, hozzátéve, hogy kezdetben a szórványvidékekre próbáltak összpontosítani, megszólítva a vegyes házasságban élőket is. Ez annyira sikeres volt, hogy ma már egyre több román család is a magyar óvodába küldi a gyermekét, mert ott olyan minőséget talál, amit máshol nem.
– hangsúlyozta.
Fotó: Haáz Vince
Az avatóünnepségen Bíró Csenge, a nyárádszeredai Deák Farkas Általános Iskola harmadik és Csiszér Viola ötödik osztályos tanulója szavalt. Végül Kovács Gergely érsek áldotta meg és szentelte fel az új óvodát.
Kovács Gergely érsek felszentelte az óvodát
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
1 hozzászólás