
Az újfalvi falunapok a Sarlós Boldogaszony ünnepéhez kötődnek
Fotó: Pethő Melánia
Két gyergyószéki település is ezen a hétvégén tartja a búcsús ünnepét, és ezek köré szervez különböző kulturális és szórakoztató programokat. Elsősorban a helyiek részvételére számítanak, de több programszám más vendégek számára is érdekes lehet.
2021. július 01., 19:262021. július 01., 19:26
Gyergyóújfaluban Sarlós Boldogasszony ünnepe van pénteken, vagyis a templombúcsú alkalma, amely kiemelten fontos esemény a közösség életében. Idén kulturális programok és vásár címen hirdették meg a falunapokat. Amint Egyed József polgármester elmondta, fontosságában kiemelkedik az eseménysorból a szombaton 13 órakor kezdődő fúvószenekari találkozó, amelynek egy kerek évforduló ad plusz töltetet:
Péntek este a gyergyói könnyűzenei kavalkádon fellép György Laci, a Teddy Queen, a 4s Street és a No Sugar is.
Gyergyószék egyik legkisebb települése, Güdüc is a hétvégén tartja búcsúünnepét
Fotó: Pethő Melánia
A Gyergyószárhegyhez tartozó kistelepülésen, Güdücön már napok óta zajlanak az előkészületek, a helyiek kalákája révén szépül meg a falu, hogy illően várhassa a búcsúünnepet.
Simó Andrea szervezőtől megtudtuk, hogy miután tavaly csak házon belül ünnepelhettek, idén a korábban szokásoshoz képest egy nappal hosszabb lesz a Güdüci Kulturális Napok rendezvénysorozata. Már pénteken elkezdik focimérkőzésekkel, és
Várhatóan végig jó lesz a hangulat, különösen a szombati főzőversenyen, amelyen az idén azt a szabályt vezették be, hogy csakis helyi zöldségekből, húsból készülhetnek a fogások. Több mint húsz csapat jelezte a részvételét. A két falunapi program megtalálható Gyergyóújfalu, illetve Gyergyószárhegy Facebook-oldalán.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
szóljon hozzá!