
Több lakrészben is felmelegedtek már a fűtőtestek. Archív
Van, ahol már szombaton, máshol vasárnap kimelegedtek a fűtőtestek a gyergyószentmiklósi távhőrendszerre kapcsolódott lakásokban. Az október 1-jei indulást a hétvégi alacsony hőmérséklet indokolta.
2017. október 01., 14:072017. október 01., 14:07
Amint azt a gyergyószentmiklósi városháza sajtóosztálya közli, a fűtés hozama, intenzitása a kinti hőmérséklet függvényében változik majd,
Ugyanakkor közlik, hogy egyelőre kísérleti jelleggel, de már működik a szolgáltató honlapja is. Itt lehet majd havonta bevezetni, továbbítani a szolgáltató felé az órák állását is. A regisztrációhoz szükséges egy érvényes emailcím és a számlán található klienskód.
A szolgáltatás nem kezdődött mindenhol zökkenőmentesen, voltak lépcsőházak, ahol nem indult el a fűtés vasárnap sem – jelezték olvasóink.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!