
Fotó: Barabás Orsolya
Vasárnap este ismét megtelt Gyergyószentmiklós főtere, hiszen sokak számára fontos eseménye az adventi időszaknak a közös gyertyagyújtás. Az első adventi gyertya meggyújtásának ünnepi pillanataiban Mátyás István református lelkész hirdetett igét, Gál Hunor, a Munkás Szent József és az Örmény Katolikus Templom plébánosa mondott imát. Idén újdonságként a helyi zenekarok olvassák fel az adventi gondolatokat, elsőként a Teddy Queen együttes tagjai tolmácsolták ezeket az útravalókat.
2022. november 27., 20:482022. november 27., 20:48
2022. november 27., 22:542022. november 27., 22:54
Idén is, akárcsak tavaly, a Szent Miklós szobor lábánál tartották meg az első adventi gyertya meggyújtásának ünnepségét. Egy óriási adventi koszorú köré sorakoztak fel a város lakói, hogy közösen indulhassanak el az adventi várakozás útján. A Domokos Pál Péter Dalkör Női Kórusa énekkel nyitotta és tette még szebbé a közös pillanatokat, Jakab Bálint Márta vezényletével.
„Jelenlétünk nem csak meghallgatást, befogadást kell jelentsen, hanem cselekvő, aktív részvételt is. A mellettünk állók szemébe tekinteni, egy-egy mosolyt, jó szót ajándékozni mind-mind az ünnep egy-egy ékkövét, alkotóelemét jelenti” – hangsúlyozta Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója, aki köszöntötte a jelenlévőket.
Fotó: Barabás Orsolya
Mátyás István református lelkész kiemelte:
Fontos, hogy kezdjük el hallani, hallgatni és meghallani a mennyei zenét, hiszen ehhez szeretnénk csatlakozni karácsonykor, ide kell úgymond fejlődni, ezzel kell összhangba legyen a mi énekünk is”. Gál Hunor, a Munkás Szent József Római Katolikus és az Örmény Katolikus Templom plébánosa mondott imát és áldotta meg az adventi koszorút. Az idei adventi gondolatokat Gyergyószentmiklós zenekarai, elsőként a Teddy Queen két tagja, Fodor László és Csóka Lóránd tolmácsolta. A zenekar tagjai két dallal is meglepték a jelenlévőket, ezzel is hangolva őket az ünnepre.
Fotó: Barabás Orsolya
Az adventi koszorú második gyertyáját december 4-én, szintén este 19 óra 15 perckor gyújtják majd meg Gyergyószentmiklós főterén. Akkor majd a No Sugar zenekar tagjai tolmácsolják az adventi gondolatokat.
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
A Kájoni János Megyei Könyvtár digitális készségfejlesztési központtá válik a harmincnyolc Hargita megyei könyvtárat érintő projektje révén.
Románia öt éven belül kezdhet érdemben tárgyalni az euróövezethez való csatlakozás időpontjáról, ha sikerül tartósan 3 százalék alá csökkenteni a költségvetési hiányt – jelentette ki szerdán Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!