
Fotó: Barabás Orsolya
Országos szinten és Hargita megyében is újra növekszik a koronavírussal fertőzött betegek száma. Gyergyószentmiklóson több mint két héttel ezelőtt azonosítottak új fertőzöttet, és azóta folyamatosan vannak megbetegedések. Emiatt a gyergyószentmiklósi kórházban lerövidítették a beteglátogatás programját.
2022. július 18., 12:142022. július 18., 12:14
2022. július 18., 13:482022. július 18., 13:48
A koronavírus- fertőzések számának növekedése miatt a gyergyószentmiklósi kórházban is több rendelkezést hoztak, hogy megelőzzék a járvány terjedését. „Több mint két hete, hogy van betegünk, aki kórházi ellátásra szorul. Átalakítottuk átmenetileg a kórházi struktúrát,
Ezek betartása nagyon fontos lenne. Nem kételkedem, hogy az intézményben dolgozók maximálisan alkalmazkodnak ezekhez, viszont a látogatók, a betegek részéről várjuk a segítségnyújtást, ugyanis
– részletezte Fülöp Enikő kórházmenedzser. A gyergyószentmiklósi kórház négy osztályán vannak covidos betegek számár fenntartott ágyak, a belgyógyászaton négy, a fertőzőosztályon hat, a gyerekosztályon kettő, és az intenzív terápián is megmaradt a két ágy, ahol koronavírussal fertőzötteket tudnak ellátni. Pénteken
A járóbeteg-rendelőben még mindig sokan nem viselnek maszkot
Fotó: Barabás Orsolya
Szigorítottak a beteglátogatás szabályain, és ezeket fontos lenne betartani elsősorban a kórházban fekvők érdekében. „A látogatási programot egy órával rövidítettük le, így mindennap 15-től 16 óráig tart, ezalatt egy személy maximum 15 percig látogathatja meg a hozzátartozóját. Maszk és védőpapucs viselete kötelező” – ismertette a kórház vezetője, aki elmondta, hogy
A gyergyószentmiklósi kórház sürgősségi osztályán az elmúlt időszakban is végeztek teszteket annak érdekében, hogy kiszűrjék a koronavírus-fertőzést. „Amióta a járvány elkezdődött, a beutalt betegeken gyorstesztet, illetve amikor a metodológia előírta, PCR-tesztet végeztünk. A gyorstesztelést nem hagytuk abba, úgy gondoljuk, hogy a szűrés nagyon fontos mindannyiunk egészségének védelme érdekében” – mondta Fülöp Enikő. Az illetékes szerint fontos lenne ugyanakkor, hogy
A járóbeteg-rendelőintézetben előzetes időpontegyeztetés szükséges a kórház központi telefonszámán (0266–364008), vagy az intézmény honlapján elérhető online platform segítségével. A nyári pihenőszabadságok idején egy-egy szakrendelő bezár a járóbeteg-rendelőintézetben, ezt előzetesen meghirdetik, július 18-tól a fül-orr gégészeten nem fogadják a betegeket.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
Az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI) 2025 júniusa és novembere között 520 886 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak a Myeterra.ancpi.ro platformon keresztül.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) vasárnap este figyelmeztetett, hogy ransomware típusú kibertámadás történt a román vízügyi igazgatóság több intézménye és szervere, valamint az ország 11 területi vízügyi igazgatósága közül 10 ellen.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
szóljon hozzá!