Hirdetés
Hirdetés

Gyergyószentmiklósi fesztiválszervezők: ne legyen a kultúra indulatokat szító eszköz!

A Feltöltő és az Egyfeszt szervezői. Szerintük felelőtlenség azt sugallni, hogy a fejlesztések elől „elbulizzák” a pénzt •  Fotó: Góga Kata

A Feltöltő és az Egyfeszt szervezői. Szerintük felelőtlenség azt sugallni, hogy a fejlesztések elől „elbulizzák” a pénzt

Fotó: Góga Kata

A város költségvetésének 0,2 százaléka az, amit Gyergyószentmiklós önkormányzata a fesztiválokra költ, ez elenyésző ahhoz képest, amennyit beruházásokra irányoztak elő. Valótlanságok az olyan állítások, miszerint a rendezvények miatt kerülne veszélybe bármilyen infrastrukturális fejlesztés – hangzott el a FeltöltŐ és az Egyfeszt fesztivál szervezőinek sajtótájékoztatóján.

Gergely Imre

2023. július 21., 22:082023. július 21., 22:08

2023. július 22., 10:292023. július 22., 10:29

Mint a pénteki sajtóeseményen elhangzott: azt tapasztalják, hogy a gyergyószentmiklósi fesztiválokat politikai csatározások tárgyává kívánják tenni egyesek. Csergő Tibor polgármester az elmúlt időszakban tett kijelentéseivel azt sugallta, hogy

a FeltöltŐ keresztény zenei fesztivál és az Egyfeszt összművészeti fesztivál támogatása miatt kerülhetnek veszélybe a fejlesztések a városban.

Hirdetés

Ez azonban valótlanság – mutatott rá Kántor Boglárka, a FeltöltŐ főszervezője.

Kántor Boglárka, Görgicze Emőke illetve Kassay Péter, az Egyfeszt főszervezője ezúton reagáltak polgármester kijelentéseire, hogy tiszta vizet öntsenek a pohárba.

Amint elhangzott, sokak meglátása szerint

Csergő nem lesz képes sikeresen felhasználni azokat hatalmas összegű pályázati pénzeket, amelyeket a város korábban az infrastrukturális beruházásokra nyert és most kifogásokat, hibásokat keres, úgy próbálja beállítani, mintha a fesztiválokkal „elbulizták” volna a város pénzét, és emiatt nem valósulnának meg a fejlesztések.

Kántor Boglárka hozzátette: nagyon sok helyről jönnek vendégek Gyergyószentmiklósra a fesztiválokra, és úgy a városban mind a környékén érezhetők ennek a pozitív hatásai. Rámutatott még, hogy a FeltöltŐ közvetlenül hozzájárult ahhoz, hogy a Fogarasy Mihály Szakközépiskola épületének felújítása megtörténjen, hiszen

Soltész Miklós, a magyarországi miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára a fesztiválra látogatva ismerte meg az iskola helyzetét, innen indult el a folyamat.

Görgicze Emőke azt hangsúlyozta, hogy a fesztiválok, miközben hozzájárulnak a közösségi összetartozás, a keresztény értékek és a kulturális diverzitás erősítéséhez, a turizmust is segítik az idelátogatóknak köszönhetően.

Idézet
Ha egy rendezvényre költeni kell az nem szegényíti a várost, hanem gazdaságilag segíti”

– szögezte le.

Kassay Péter elmondta, hogy a polgármester felvetései után, amikor szembeállította az utak felújításának szükségességét a fesztiválokkal,

több fellépő és partner érdeklődött aggódva, hogy akkor lesz-e Egyfeszt vagy nem.

Leszögezte: lesz Egyfeszt. Kassay diplomatikusan fogalmazva kifejtette, hogy a maga módján mindenki jót akar, a fesztiválszervezők, a képviselő testület és a polgármesteri hivatal is, csakhogy ez a sok jó mégsem ütközik ki. Ezeket egy mederbe kellene terelni – mondta.

Idézet
Sosem jó ha a kultúrát politkai eszköznek használják. Ne legyen a kultúra indulatokat szító eszköz”

– jelentette ki.

Megjegyezte, hogy az Egyfesztnek köszönhetően sokkal több pénz folyt be a városba és környékére, mint amit a város ráfordított. Tavaly csak a fellépők elszállásolására, és hasonlókra 900 ezer lejt költöttek el a szervezők Gyergyószentmiklóson és a környező településeken, amelyeknek a helyi turizmus látta a hasznát. És ehhez még hozzájön az, amit az ide érkező fesztiválozók költöttek el itt.

Idézet
Tegyük fel, hogy egy házat akarok építeni és körülbelül 1000 téglára van szükségem, Ha ebből elveszek 5 téglát és az udvaron virágágyást építek, hogy ott is jól érezzem magam, akkor az a ház nem szabad megérezze. Ha amiatt összedől a ház, akkor nagyon nagy baj van”

– fogalmazott Kassay.

Gyergyószentmiklósnak jelenleg két büszkesége van. A hokicsapat és a Bagossy Brothers Company. Hát ne ünnepeljük meg méltóképpen a Bagossy 10. születésnapját?” – vetette fel még az Egyfeszt főszervezője.

Gyergyószentmiklós önkormányzatának kulturális bizottsága az idei FeltöltŐ-re egyébként 290 ezer lejt irányzott elő, de ebből az esemény után több héttel sem kaptak még egy lejt sem a szervezők, mert ezt a polgármester még nem terjesztette elő a testületnek.

Az Egyfesztre 270 ezer lej van előirányozva, de a bizottság szándéka, hogy ezen emeljen.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 17., péntek

Ígéretes időjárás-előrejelzés a május 1-jei minivakációra

Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.

Ígéretes időjárás-előrejelzés a május 1-jei minivakációra
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Anyagyilkosság Bukarestben: 14 éves lány és barátja a vádlottak padján

Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.

Anyagyilkosság Bukarestben: 14 éves lány és barátja a vádlottak padján
2026. április 17., péntek

Nem számít, ha füstölt, de legyen jó sós – szalonnamustra kezdődött Csíkszeredában

Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.

Nem számít, ha füstölt, de legyen jó sós – szalonnamustra kezdődött Csíkszeredában
2026. április 17., péntek

Bolojan: Romániának most nincs szüksége politikai válságra

Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.

Bolojan: Romániának most nincs szüksége politikai válságra
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Felhatalmazta a SZÁT Kelemen Hunort, hogy Magyar Péterrel tárgyaljon

Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.

Felhatalmazta a SZÁT Kelemen Hunort, hogy Magyar Péterrel tárgyaljon
2026. április 17., péntek

A Tisza-párt azt javasolja, hogy a parlament már az alakuló ülésén válassza meg a miniszterelnököt

A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.

A Tisza-párt azt javasolja, hogy a parlament már az alakuló ülésén válassza meg a miniszterelnököt
2026. április 17., péntek

Fokozzák a rendőri jelenlétet Felsőrákoson, miután bántalmazták a falu egyik idősét

A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.

Fokozzák a rendőri jelenlétet Felsőrákoson, miután bántalmazták a falu egyik idősét
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Csökkent Románia energiatermelése

Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.

Csökkent Románia energiatermelése
Csökkent Románia energiatermelése
2026. április 17., péntek

Csökkent Románia energiatermelése

2026. április 17., péntek

Elsőfokú árvízriasztás: Háromszéken a Feketeügy is kiléphet a medréből

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.

Elsőfokú árvízriasztás: Háromszéken a Feketeügy is kiléphet a medréből
2026. április 17., péntek

Két kellemetlen időjárási tényező, de az egyik már ma este véget ér

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.

Két kellemetlen időjárási tényező, de az egyik már ma este véget ér
Hirdetés