
Gyakorlati autóvezetői vizsga. Amíg eddig eljutnak a diákok, már szinte el is felejtik a tanultakat
Fotó: Barabás Ákos
Október 31-én tette le az elméleti vizsgát egy diák, és csak 2018. április 11-ére kapott időpontot gyakorlati vizsgára Maroshévízen. Nem egyedi az eset, a probléma megoldását szorgalmazó gyergyószéki parlamenti képviselő szerint, ha nem vesz plusz órákat a diák, szinte nulla az esélye, hogy átmenjen a gyakorlati autóvezetői vizsgán.
2017. november 11., 13:032017. november 11., 13:03
2017. november 11., 13:042017. november 11., 13:04
A gépjárművezetői engedély megszerzésekor az érintetteket csak akkor ütemezik gyakorlati vizsgára, ha elvégzik a jogosítvány megszerzéséhez szükséges tanfolyamot és sikeresen vizsgáznak az elméletből – hangsúlyozta Bende Sándor gyergyószéki RMDSZ-es parlamenti képviselő, hozzátéve, a tapasztalat az, hogy a kettő között hónapok telnek el.
A gyergyószéki képviselő az RMDSZ szombati közleményében példaként megemlítette, hogy egy
„Ez az állapot uralkodik Hargita megye más városaiban, éppen ezért a belügyminiszterhez fordultam megoldásokért, mert meggyőződésem, hogy hatékonyabbá kell tenni a jogosítvány megszerzésének a folyamatát” – szögezte le Bende azt követően, hogy számos panasz érkezett az utóbbi időben képviselői irodájába a jogosítványszerzés túlságosan kinyúló eljárása miatt.
A kései programálás egyik hátulütője, hogy ha nem sikerül elsőre a gyakorlati vizsga, akkor az érintettnek már nem lesz lehetősége – a törvényes előírásoknak megfelelően – az egyéves határidő alatt még egyszer próbálkozni.
– vázolta a helyzetet Bende Sándor, hozzátéve, hogy ismertette a helyzetet a belügyminiszterrel, és ígéretet kapott arra, hogy a szaktárca megoldásokat eszközöl az ügyben.
„A belügyminiszter arra hivatkozott, hogy kevés az alkalmazott, de újabb álláslehetőségeket hirdetnek meg a szaktárcánál, így segíteni tudja a Hargita megyei intézményt is, hogy bővüljön a személyzet, és ezáltal megszűnjön ez az áldatlan állapot” – ismertette az RMDSZ közleményében a gyergyószéki parlamenti képviselő.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
szóljon hozzá!