
A szarvasmarhák, juhok, lovak, és egyéb háziállatok sokaságát látva bárki megállapíthatta a 3. remetei gazdanapon: értenek a gazdálkodáshoz a községben lakók. Minőségre, jólétre utalt az összkép.
2015. október 26., 11:162015. október 26., 11:16
„A gazdák találkozzanak, mutassák meg egymásnak és a többi falubelinek, hogy mit termeltek, milyen állatot neveltek. Beszélgessenek egymással, osszák meg az év során tapasztaltakat, tanuljanak egymástól” – vázolta a gazdanap célját Bakos József, Gyergyóremete alpolgármestere. „Fontos, hogy a remeteiek lássák, terményért kihez érdemes fordulni, és kitől lehet tanácsot kérni, ha úgy adódik” – tette hozzá. A vasárnapi gazdanapon a falu labdarúgópályáján az idegen látogató is láthatta, van, amit megmutassanak a remeteiek. Több, mint ötven gazda hozta ki, mutatta meg állatait, de emellett több mesterember is „kiköltözött” a helyszínre. Kolompkészítő, kovács, és ács is dolgozott itt, de káposztás kádat és egyéb fából készült használati eszközt is lehetett itt vásárolni. Ilyen termékekért tehát nem kell kimenni a faluból – mondta el Czikó Dezső, gazdálkodó, az esemény egyik szervezője.
A szervezők elmondták, a gazdanapon különösen figyelnek a hagyományok megismertetésére, megtartására, folytatására. A modern technikát, gépeket, traktort a munkához használjuk, de most nem ejtünk szót róluk – mondja Czikó Dezső. Most a régi, ősöktől örökölt szokásokat, tevékenységeket helyezték előtérbe. Ezért tartottak bemutatót cséplésből hagyományos cséplőgéppel, ezért állítottak fel esztenaházat, és ezért lehetett kipróbálni a szövést is.
Ittas járművezetés miatt indult eljárás egy 44 éves, Gyergyóújfaluból származó férfi ellen, akit hétfőn reggel állítottak meg a rendőrök Gyergyószentmiklóson.
Több mint kétszázan próbálták ki szombaton Gyergyóremete új kerékpárútját, amelyet futók, sétálók és babakocsit toló édesanyák is birtokba vettek. A 3,2 kilométeres aszfaltcsíktól azt várják, hogy egyre többeket mozgásra ösztönöz majd.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Jótékonysági koncertet szerveznek március 27-én Gyergyóalfaluban, hogy befejezhessék a négygyermekes gyergyószentmiklósi család otthonát, amely összefogásból épült fel egy év alatt.
A virágvasárnapi barkaszenteléstől a húsvétvasárnapi határkerülésig több újdonsággal készül Gyergyószentmiklós húsvétra. Idén először a főtéri parkban tartják az ételszentelést, a szervezők pedig a közös ünneplés közösségformáló erejét hangsúlyozták.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Két új szociális intézkedéssel bővíti támogatási rendszerét Gyergyószentmiklós önkormányzata: az egyik a fogyatékkal élő személyek adóterhein könnyít, a másik pedig váratlan, súlyos egészségügyi helyzetekben nyújt gyors segítséget.
Eltűnt egy 63 éves férfi Gyergyóalfaluban, a család és a helyi közösség segítséget kér a megtalálásához.
Hivatalosan is megkezdődött Gyergyószentmiklóson a Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa 2026-os évadának nyitánya.
Idén is meghirdeti a hagyományossá vált facsemete-ültetési programját a gyergyószentmiklósi RMDSZ, melynek alkalmával 50 családot ajándékoznak meg facsemetékkel.
szóljon hozzá!