
Fotó: Veres Nándor
A Hargita megyei civilek és az állami hatóságok között vállal összekötő szerepet az újjáalakult Területi Közrendi Hatóság, amely a megyei tanács, a rendőrség, a csendőrség, a tűzoltóság, a prefektusi hivatal és a helyi közösségek képviselőiből áll.
2017. február 01., 20:472017. február 01., 20:47
A közrenddel, de akár az állami hatóságok tevékenységével kapcsolatos panaszokat, petíciókat is be lehet nyújtani a héten újonnan megalakult Területi Közrendi Hatósághoz, amely a helyzet kivizsgálása után javaslatokat fog megfogalmazni az esetek megoldása érdekében – közölte Incze Csongor megyei tanácsos, akit hétfőn a bizottság elnökévé választottak.
Mint mondta, a cél, hogy meghallgassák azok panaszait is, akik ódzkodnak attól, hogy az állami hatóságokhoz forduljanak és érdekeiket szem előtt tartva cselekedjenek. Dolgozni fognak ugyanakkor a megyei közbiztonság megerősítésén is, stratégiát készítenek a jelenlegi helyzet javítása érdekében, a dokumentumot pedig továbbítják az állami hatóságoknak.
A közrendi hatóság tagjai közé hat megyei önkormányzati képviselőt, három civilt, valamint a rendőrség, a csendőrség, a tűzoltóság és a prefektusi hivatal egy-egy képviselőjét választották be. A lakosság panaszait Hargita Megye Tanácsának épületében fogadják, de az internetes és a személyes megkereséseket is szívesen fogadják.
Első ülésüket Homoródalmáson tartják, tekintettel arra, hogy nemrég brutális gyilkosság történt a községben, és a lakosok azóta is félelemben élnek – fejtette ki Incze Csongor. Fontosnak tartja, hogy a szervezet tagjai jobban megismerjék az ottani helyzetet, hogy javítani lehessen a közbiztonságon.
A hatóság elnöke rámutatott, abban is gondolkodnak, hogy a megyei utak mentén kamerákat helyezzenek ki azokra a helyekre, ahol gyakrabban történnek rendbontások, lopások. Hangsúlyozta, a készülékeknek elsősorban a bűnmegelőzésben lenne szerepük, de az esetleges elkövetők kézre kerítését szintén segíthetik.
Polgárőrségek megszervezésében is segítenék a helyi önkormányzatokat, ilyen kérés például Homoródszentmártonban fogalmazódott meg. Incze Csongor megjegyezte, a megalakulásuk óta eltelt két napban már kaptak megkeresést egy székelyudvarhelyi civil csoportosulástól, amely a közrend megerősítése érdekében konzultálna velük.
Átfogó ellenőrzést tartottak a székelyudvarhelyi iskolák környékén a hatóságok szerdán. Kutyás egységek bevonásával ellenőrizték, hogy ne juthasson drog az intézményekbe, és kiszűrték az óráról hiányzó diákokat is.
Több háztartásban is áramszünet lesz pénteken néhány órán át Székelyudvarhelyen.
Felfüggesztette tisztségéből László Szabolcsot, a helyi rendőrség vezetőjét Székelyudvarhely polgármestere, miután megbizonyosodott róla, hogy a bíróság tárgyalni fog egy tavalyi ügyet, amelyben a rendőrfőnök is érintett. A helyetteséről is dönteni fog.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Noha november elején már elkezdték a város új térfigyelő kamerarendszerének felszerelését Székelyudvarhelyen, a kivitelezés összetettsége miatt a rendszer üzembe helyezése csak jövőre várható.
Nem hisz abban, hogy megvalósul a Korond-patak végleges elterelése a parajdi sószorosnál, ám mindenképp szükség van egy lebetonozott mederre a kiépített csőrendszer mellett – állítja a kivitelező cég munkapontvezetője, Paul Bejan.
Szerencsére csak anyagi kár keletkezett a hétfő esti balesetben, amely során egy nyergesvontató sodródott le a 13A jelzésű országútról Farkaslaka határában – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Többször is károkat okozott az elmúlt években egy megtermett hím medve Székelykeresztúr, illetve Románandrásfalva község környékén. Legutóbb juhokat ölt, és az emberekre is veszélyt jelentett az egyed, ezért kénytelenek voltak kilőni.
Nehezebb lesz feljutni kedden a Cserehát-negyedbe, hiszen lezárják az Éltetőkút utcát – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Bíróság elé kerül egy büntetőügy, amelyben a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatója, László Szabolcs is érintett. Az ügy egy tavaly nyári incidensből indult, és jelenleg a Székelyudvarhelyi Bíróság előzetes tanácsa vizsgálja.
szóljon hozzá!