
Fotó: Barabás Orsolya
A Gyergyói Fotóklub és a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ által 2020-ban szervezett fotótábor anyagából válogatott kiállítás tekinthető meg Gyergyószentmiklóson, a Munkás Szent József templom udvarán február 10-ig. A kiállítás célja, hogy felhívja a figyelmet mindazon értékeink nagyobb megbecsülésére melyek eltűnőben vannak.
2021. január 29., 18:192021. január 29., 18:19
Első alkalommal szerveztek kiállítást Gyergyószentmiklós felszegi részén. A szabadtéri fotótárlat célja, hogy a Gyergyói-medence értékeit megmutassa a közönség számára.
– hangsúlyozta Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ megbízott igazgatója a Munkás Szent József templom előtt tartott sajtótájékoztatón.
Fotó: Barabás Orsolya
Korom Imre, a Munkás Szent József templom plébánosa elmondta, hogy a történelem során az egyház mindig kiemelt figyelmet fordított a kultúrára, és ő is örömmel fogadta, hogy ez a kiállítás kerüljön a templom előtti térre. „A fotózás az új művészet.
– hangsúlyozta Korom Imre plébános.
Fotó: Barabás Orsolya
A vándorkiállításnak ez már a hetedik állomása, és öt település, Alfalu, Csomafalva, Újfalu, Kilyénfalva és Tekerőpatak értékeit tárja elénk. A 18 fotó alkotói: Buslig Barna, Elekes Károly, Erős Zoltán Levente, Hadnagy László, Mincsor Szabolcs, Munzlinger Noémi, Dr. Munzlinger Attila, Suciu Cristian.
A kiállítás február 10-ig tekinthető meg a Munkás Szent József templom udvarán.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
szóljon hozzá!