Hirdetés
Hirdetés

Gyergyószék a Székely Fesztivál díszvendége

Népi mesterségek, kézművesek is bemutatkoznak a Székely Fesztiválon •  Fotó: Székelyfesztivál.com

Népi mesterségek, kézművesek is bemutatkoznak a Székely Fesztiválon

Fotó: Székelyfesztivál.com

Különleges alkalom és lehetőség nyílik Gyergyószék székely-magyar többségű települései számára, hogy egységesen mutatkozhatnak be, közösen tehetik ismertebbé értékeiket Magyarország fővárosában.

Gergely Imre

2017. május 11., 15:362017. május 11., 15:36

A 3. alkalommal sorra kerülő Székely Fesztiválon idén Gyergyószék díszvendégként kap kiemelt figyelmet. A Gyergyói Hírlap is fontos feladatot vállal.

A Millenárison péntektől vasárnapig tartó Székely Fesztiválon megjelenő gyergyószéki bemutatkozás célja kíváncsiságot ébreszteni a régió iránt. Egyfajta meghívás is ez a magyarországiak számára, hogy minél többen eljöjjenek, akik még nem jártak erre, aki pedig már volt itt, az visszatérjen, és másokat is hívjon magával. Ugyanakkor találkozási lehetőség is azokkal, akik innen, Gyergyószékről származtak el, és ma Magyarországon élnek.

Hirdetés

A fesztiválon résztvevő nyolc település, Alfalu, Borszék, Csomafalva, Ditró, Remete, Szárhegy, Szentmiklós és Újfalu közösen vonultatja fel az értékeit. Például olyan néptáncegyüttes áll össze erre az alkalomra, amelybe minden helység ad táncosokat.

Ugyanakkor olyan kulturális programot állítottak össze, amelyben a térségről szóló filmbemutatók, közönségtalálkozók, tudományos ismereterjesztő előadások kapnak helyet.

A Székely Fesztivál fővédnöke, Varga Mihály, Magyarország nemzetgazdasági minisztere hétfői budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: ez a rendezvény Székelyföld találkozása Budapesttel. A fesztiválon a budapestiek és az ország más részéről ide érkezők megismerhetik Székelyföldet, hagyományait, termékeit, áruit, kultúráját, idegenforgalmi lehetőségeit és vállalkozóit, akik képesek egyre inkább versenyképes termékeket gyártani.

Domokos István, a fesztivál szervezője ismertette: a rendezvény gasztrokulturális jellege az idén sem változik, a három nap alatt kulturális, gasztronómiai és kézműves kiállítók jelennek meg, ők mutatják be Székelyföldet minden értékével, szépségével együtt.

Amellett, hogy három napon át Gyergyószék a díszvendég, minden nap egy-egy megye – Hargita, Kovászna, Maros – mutatja be kulturális értékeit, folyamatos programokkal jelentkezve a Millenáris park több helyszínén. A szervező elmondta: több mint száz kézműves termelőt hívtak meg, akik mintegy 1300 terméket visznek a fesztiválra.

A Gyergyói Hírlap fontos feladatot vállalt. Gyergyószék napilapja különkiadással jelentkezik a Székely Fesztiválon. A nyolc település egy-egy oldalon mutatja be, meséli el, amit fontosnak tart tudatni magáról a saját szempontjai szerint. Emellett a különszám hasábjain hívjuk fel a figyelmet a térség sport-büszkeségeire, természeti látnivalóira, különleges, csak itt kóstolható ételeire is.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 13., csütörtök

Drón maradványait filmezték le turisták egy costinești-i strandon

Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.

Drón maradványait filmezték le turisták egy costinești-i strandon
Hirdetés
2026. augusztus 13., csütörtök

Megkezdték a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállítását

A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.

Megkezdték a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállítását
2026. augusztus 13., csütörtök

Szabadlábon védekezhet a Brassóban három turistát elgázoló sofőr

Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.

Szabadlábon védekezhet a Brassóban három turistát elgázoló sofőr
2026. augusztus 13., csütörtök

Benézett Romániába is mára virradóan az a harci drón, amely végül Ukrajnában robbanhatott fel

A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.

Benézett Romániába is mára virradóan az a harci drón, amely végül Ukrajnában robbanhatott fel
Hirdetés
2026. augusztus 12., szerda

Közös ivóvízhálózat-fejlesztést tervez Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely

Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.

Közös ivóvízhálózat-fejlesztést tervez Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely
2026. augusztus 12., szerda

Nem marad áram nélkül Románia a csernavodai erőmű leállása után

Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.

Nem marad áram nélkül Románia a csernavodai erőmű leállása után
2026. augusztus 12., szerda

Szakértő: túljutottunk az inflációs csúcson, ősszel tovább mérséklődhet a drágulás

Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.

Szakértő: túljutottunk az inflációs csúcson, ősszel tovább mérséklődhet a drágulás
Hirdetés
2026. augusztus 12., szerda

Rövidebb lesz az augusztus 20-i tűzijáték Budapesten

Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.

Rövidebb lesz az augusztus 20-i tűzijáték Budapesten
2026. augusztus 12., szerda

Csökkentik az iskolaigazgatók kötelező óraszámát

Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.

Csökkentik az iskolaigazgatók kötelező óraszámát
2026. augusztus 12., szerda

Háromszéki cégek: alig nőtt a forgalom, a létszám azonban csökkent 

Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.

Háromszéki cégek: alig nőtt a forgalom, a létszám azonban csökkent 
Hirdetés