
Népi mesterségek, kézművesek is bemutatkoznak a Székely Fesztiválon
Fotó: Székelyfesztivál.com
Különleges alkalom és lehetőség nyílik Gyergyószék székely-magyar többségű települései számára, hogy egységesen mutatkozhatnak be, közösen tehetik ismertebbé értékeiket Magyarország fővárosában.
2017. május 11., 15:362017. május 11., 15:36
A 3. alkalommal sorra kerülő Székely Fesztiválon idén Gyergyószék díszvendégként kap kiemelt figyelmet. A Gyergyói Hírlap is fontos feladatot vállal.
A Millenárison péntektől vasárnapig tartó Székely Fesztiválon megjelenő gyergyószéki bemutatkozás célja kíváncsiságot ébreszteni a régió iránt. Egyfajta meghívás is ez a magyarországiak számára, hogy minél többen eljöjjenek, akik még nem jártak erre, aki pedig már volt itt, az visszatérjen, és másokat is hívjon magával. Ugyanakkor találkozási lehetőség is azokkal, akik innen, Gyergyószékről származtak el, és ma Magyarországon élnek.
A fesztiválon résztvevő nyolc település, Alfalu, Borszék, Csomafalva, Ditró, Remete, Szárhegy, Szentmiklós és Újfalu közösen vonultatja fel az értékeit. Például olyan néptáncegyüttes áll össze erre az alkalomra, amelybe minden helység ad táncosokat.
Ugyanakkor olyan kulturális programot állítottak össze, amelyben a térségről szóló filmbemutatók, közönségtalálkozók, tudományos ismereterjesztő előadások kapnak helyet.
A Székely Fesztivál fővédnöke, Varga Mihály, Magyarország nemzetgazdasági minisztere hétfői budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: ez a rendezvény Székelyföld találkozása Budapesttel. A fesztiválon a budapestiek és az ország más részéről ide érkezők megismerhetik Székelyföldet, hagyományait, termékeit, áruit, kultúráját, idegenforgalmi lehetőségeit és vállalkozóit, akik képesek egyre inkább versenyképes termékeket gyártani.
Domokos István, a fesztivál szervezője ismertette: a rendezvény gasztrokulturális jellege az idén sem változik, a három nap alatt kulturális, gasztronómiai és kézműves kiállítók jelennek meg, ők mutatják be Székelyföldet minden értékével, szépségével együtt.
Amellett, hogy három napon át Gyergyószék a díszvendég, minden nap egy-egy megye – Hargita, Kovászna, Maros – mutatja be kulturális értékeit, folyamatos programokkal jelentkezve a Millenáris park több helyszínén. A szervező elmondta: több mint száz kézműves termelőt hívtak meg, akik mintegy 1300 terméket visznek a fesztiválra.
A Gyergyói Hírlap fontos feladatot vállalt. Gyergyószék napilapja különkiadással jelentkezik a Székely Fesztiválon. A nyolc település egy-egy oldalon mutatja be, meséli el, amit fontosnak tart tudatni magáról a saját szempontjai szerint. Emellett a különszám hasábjain hívjuk fel a figyelmet a térség sport-büszkeségeire, természeti látnivalóira, különleges, csak itt kóstolható ételeire is.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!