
Felelevenítik az ősök hagyatékát. Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Katalin
Gyergyói örökségünk címmel népzenészek, néptáncosok tartanak bemutatót szombaton a budapesti Fonó Budai Zeneházban.
2018. december 11., 12:112018. december 11., 12:11
Népzenészek, néptáncosok tartanak bemutatót a budapesti Fonó Budai Zeneházban. A házigazdák kérésének eleget téve a Gyergyói Szemle Egyesület igyekezett olyan személyekhez eljuttatni a meghívást, akik
Népdalokkal készül a hétvégi rendezvényre a gyergyóalfalvi Vizoli Demeter, furulyajátékkal és énekkel az orotvai Szőcs János, hegedűn pedig a csomafalvi Bartalis Ferenc fog autentikus gyergyói dallamokat előadni. A remetei Portik-Dobos Péter és felesége, valamint a ditrói Tamás István és felesége tánccal elevenítik fel az ősök hagyatékát. A gyergyói hagyományőrzők mellett neves előadók, táncosok is fellépnek a pénteki és szombati programok során: hallható lesz például Berecz András és Enyedi Ágnes, táncot oktat Kádár Ignác és Nagypál Anett. A gyergyói program szombaton este táncházzal zárul, a mulatságon Mihó Attila és barátai, a Fonó táncházainak visszatérő muzsikusai szolgáltatják a talpalávalót.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!