
Fotó: Barabás Orsolya
Sokszínű programot szervez a magyar kultúra napja alkalmából a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ és a Gyergyói Fotóklub – ismertették kedden sajtótájékoztatón.
2021. január 19., 17:132021. január 19., 17:13
Két olyan rendezvényről is szóltak, ami nem Gyergyóban lesz, de kötődik a térséghez. Január 21-én 18 órakor a marosvásárhelyi Bernády-házban nyitják meg a tavalyi szárhegyi képzőművészeti táborok anyagából összeállított kiállítást, Székelyudvarhelyen pedig az Erdélyi Fotográfiáért Múzeum Egyesülettel való együttműködés részeként létrejött Magyar szellemiség nagyjait bemutató fotókiállítást – ismertette Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ megbízott igazgatója.
A Gyergyói Fotóklub tíz évvel ezelőtt alakult, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ támogatásával ebből az alkalomból egy könyvet adnak ki, amit a magyar kultúra napjára szervezett programok részeként mutatnak be pénteken 17 órakor a Szent István plébánián.
– részletezte Mincsor Szabolcs, a Gyergyói Fotóklub elnöke. Ugyanakkor egy szabadtéri kiállítást is megnyitnak a gyergyószentmiklósi Szent István parkban, amely Gyergyószék értékeit a tél tükrében mutatja be a Gyergyói Fotóklub tagjainak fotói által. A tárlat három hétig lesz megtekinthető.
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ két programmal készül, az egyik egy vetélkedő, amit már korábban meghirdettek. „A Hazádnak rendületlenül címet viselő versenyre ötven VII-VIII. osztályos diák jelentkezett, aminek nagyon örülünk. A kitöltött feladatlapok leadását követően a zsűri dönt majd a díjazottakról. A díjátadás szombaton 19 órától lesz a színházteremben. Ezután az Evilági együttes Pilinszky János 100. születésnapjára összeállított koncertjén vehetnek részt az érdeklődők” – közölte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
A magyar kultúra napja alkalmából szervezett programok vasárnap Gyergyócsomafalván, a Borsos Miklós Művelődési Házban érnek véget. 19 órakor díjazzák a tavaly online megszervezett II. Gyergyószéki Népdal- és Néptáncverseny legjobbjait és közönségdíjasait, akikre január 21-ig még lehet szavazni. A gálaműsoron fellépnek a gyermekek is, Balázs-Bécsi Orsolya énekel, Petres Atika és barátai zenélnek.
Hogyan tovább?
Korábban beszámoltunk arról, hogy három év után nemrég jogerős bírósági határozat érvénytelenítette a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ menedzseri tisztségéért kiírt versenyvizsga eredményét és a menedzseri szerződést. Kolcsár Béla a döntés óta megbízott igazgatóként folytatja a tevékenységét. Érdeklődésünkre elmondta, Hargita Megye Tanácsa hamarosan kiírja a versenyvizsgát, ő addig láthatja el ezt a feladatkört, amíg a versenyvizsga lezárul, és kihirdetik az eredményt.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
szóljon hozzá!