
Fotó: Barabás Orsolya
Székelyudvarhely és Csíkszereda után először szervezték meg a A Fuss NEKI! adománygyűjtő program gyergyószentmiklósi kiadását, ahol vasárnap délelőtt 21 civil szervezetet képviselve 200-an futottak és 143-an bicikliztek, hogy támogatásokat gyűjtsenek.
2022. szeptember 25., 16:012022. szeptember 25., 16:01
Vasárnap délelőtt igazi zsibongás volt a gyergyószentmiklósi labdarúgópályán, ahol összegyűltek azok a civil szervezetek és nagykövetőik, akik az első Fuss NEKI! Gyergyó résztvevői voltak. Minden egyesületnek lehetősége volt bemutatkozni, beszélni arról a projektről, amit megálmodott, céljaikról és elért sikereikről.
„Nagyon izgatottan vártuk a lezárását, ünneplését az első Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő programnak.
– számolt be Elekes István projektvezető, aki azt is elárulta, hogy mivel érkezett ilyen jellegű igény, október 3-án éjfélig meghosszabbították az adományozási lehetőséget.
Fotó: Barabás Orsolya
A nagykövetek egybehangzóan kiemelték, hogy ez a program felhívta a figyelmet arra, hogy
Fotó: Barabás Orsolya
„Rendkívül jó kezdeményezésnek tartom a Fuss NEKI!-t, azt gondolom, hogy olyan megoldás nonprofit szervezeteknek, hogy megvalósíthassanak különböző programokat, amivel még nem találkoztam eddig a környéken. Minden szervezet nem kap támogatást az államtól, és így lehetőség van kisebb vagy nagyobb projektek támogatására a közösség által” – hangsúlyozta Kolozsi Borsos Gábor színművész, aki elmondta, hogy a Monokultúra Egyesülettel a Dzsungel könyve musicalre gyűjtöttek, amelyben száz diák vesz majd részt. Eredményesnek ítélte meg a programot, hiszen
Fotó: Barabás Orsolya
„Engem felkértek már korábban a csíki Fuss NEKI! adománygyűjtő projekt keretében is nagykövetnek, úgyhogy nyilvánvaló volt, hogy ha Gyergyóban is megszervezik, akkor itt is vállalom. Rengeteg embert meg kellett szólítanom, hogy ekkora összeg összegyűljön. Sokan sajnos nem tudták, hogy a nagyköveti munka miből áll, azt gondolták, elég, ha vállalják, hogy lefutnak, bicikliznek egy adott távot, de valójában kemény munka kell legyen mögötte. A feleségemnek is van egy sportklubja, a Vuk.
– részletezte Horváth Gábor rádiós műsorvezető.
Fotó: Barabás Orsolya
„Az elmúlt egy hónapban rengeteg szeretet-energia irányult felénk, és amilyen nagykövet-csapatunk volt azt nem tudom szavakba foglalni. Az emberek felkapták a fejüket erre a kezdeményezésre, sokan segítettek, volt, aki tárgyi adománnyal, más pénzzel.
– hangsúlyozta Csata Kinga, a Napsugár az Esőben Egyesület elnöke. A sérült gyermekek és fiatalok napközijének vezetője elmondta, laptopokat vásárolnak és egy nagymozgásos fejlesztő elemekből álló játszóteret álmodtak meg, amihez a szükséges támogatást sikerült összegyűjteni.
Fotó: Barabás Orsolya
A kerékpározók közül sokan csoportba verődve választották ki a nekik leginkább tetsző útvonalat, hogy teljesítsék az általuk vállalt távot.
A program a Civil háromszög a közösségi filantrópiáért pályázat keretében valósul meg, amelyet a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány partnerségben a csíkszeredai The House Egyesülettel és a gyergyói Műhely Egyesülettel valósított meg.
Elhangzott: mivel eredményes volt a program, ezért jövőben is megszervezik Gyergyóban a Fuss NEKI!-t, annak reményében, hogy azok a civil szervezetek is csatlakoznak, amelyek idén kimaradtak.
Fotó: Barabás Orsolya
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás