Nagyon fontos az, hogy az anyaországi és a határon túli gyermekek együtt tudnak nyaralni, közös élményeket átélni, és ezáltal a nemzettudat erősödjön bennük – mondta a megújult erdélyi Erzsébet-táborban tett látogatásán Beneda Attila, a magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára.
2022. július 21., 21:202022. július 21., 21:20
A hat éve létrehozott tábor több mint 20 ezer magyarországi és külhoni gyereket, valamint tanáraikat látta vendégül megnyitása óta – hangzott el a táborlátogatáson
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagyon fontos az, hogy az anyaországi és a határon túli gyermekek együtt tudnak nyaralni, közös élményeket átélni, és ezáltal a nemzettudat erősödjön bennük – mondta a megújult erdélyi Erzsébet-táborban tett látogatásán Beneda Attila, a magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára.
2022. július 21., 21:202022. július 21., 21:20
A Madarasi Hargita lábánál, a Zetelaka községhez tartozó Ivóban, 2,5 hektáros területen elterülő megújult erdélyi Erzsébet-tábort tekintette meg erdélyi látogatásán Beneda Attila, a magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára csütörtök délután.
– fogalmazott a táborbejáráson a helyettes államtitkár.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Beneda Attila Hornyák Tibor, az Erzsébet Alapítvány elnöke, Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke, valamint Nagy Attila, Zetelaka polgármestere társaságában tekintette meg a magyar kormány finanszírozásával létrehozott erdélyi Erzsébet-tábort.
„Azt szoktam mondani, hogy ez a táborhelyünk egy magyarság-sziget, és itt az erdélyi magyarság életét szeretnénk bemutatni az ide érkező magyarországi gyerekeknek. Ezért fontos, hogy erdélyi gyerekekkel táborozzanak és olyan programokban vegyenek részt, amelyek a helyi kultúrát mutatják be.
– ismertette a tábor mindennapjait Hornyák Tibor.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond szerint nagyon örvendetes, hogy Hargita megyében, Udvarhelyszéken működik az erdélyi Erzsébet-tábor és ezáltal lehetőséget teremt az anyaországi gyermekek számára, hogy jobban megismerjék Székelyföldet, Udvarhelyszéket.
– mondta a megyei önkormányzat alelnöke.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hiszi és vallja, hogy minden, oktatásra, nevelésre fordított pénz megtérül – hangsúlyozta a táborlátogatáson Nagy Attila, a község polgármestere – ezért is örül annak, hogy a táboroztatás Zetelaka községben zajlik. Annál is inkább – tette hozzá –, mert
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Erzsébet-táborok – az ivói és a két balatoni, azaz a zánkai és fonyódligeti – felújítására több mint 30 milliárd forintot fordított a magyar kormány. Az erdélyi táborhely küllemében és a tábori szolgáltatások tekintetében is megújult.
Az erdélyi Erzsébet-tábor egyszerre 150 táborozó ellátását és élményprogramjait tudja biztosítani.
Az Erzsébet-táborokba bármilyen iskolai csoportok jelentkezését fogadják, túljelentkezés esetén a kiválasztás alapját a rászorultság képezi.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!