
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az EgyFeszt Összművészeti Fesztiválon a gyermekekre is gondolnak, ezért a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ a szabadidőparkban háromnapos programsorozattal várja a kicsiket.
2022. július 27., 17:132022. július 27., 17:13
Egy hatalmas gyermeknapra várják a kiskorúakat az EgyFeszt Összművészeti Fesztiválon, ahol augusztus 5-7. között, három napig sokféle színes programmal szórakoztatják a gyerekeket a gyergyószentmiklósi szabadidőparkban – ismertette Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója. Elmondta, hogy igyekeztek olyan tematikájú programokat összeállítani, amelyek érdekesek lehetnek a távolabbról érkezőknek is.
Lesz nemezelés, agyagozás, mondókázás, üvegfújás, bábkészítés, hagyományőrző program, meg lehet tekinteni a HalVirág Bábszínház Kőleves, Ládikó, valamint a Vert visz veretlent, avagy a Róka és a Farkas barátsága című előadásait. Csihány csípte meséket ad elő Csernik Szende lábbábos, és koncertezik a Makám együttes is. A gyermekudvarban mindhárom nap 10 órakor kezdődnek a programok, amelyekre a belépés 12 éven aluliaknak ingyenes, a nagyobbak pedig napijegyet váltva vehetnek részt ezeken. A Gyerekudvar részletes programja megtalálható az egyfeszt.ro honlapon.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
szóljon hozzá!